fbpx
Çorum

Çorumda Kamulaştırılan 167 Yapı Park, Yeşi̇l Alan Ve Yol Oldu

Çorum Belediyesi yol ve yeşil alan işaretli yerleri kamulaştırarak yıkıyor. Yıkılan binalar yol, park yada yeşil alana dönüştürülüyor.

Kentte belediye şehir içi ulaşımı rahatlatacak yeni yol ve şehrin nefes alacağı yeni yeşil alanlar oluşturmak için kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor. Satın alınan ve kamulaştırılan binalar, belediye ekipleri tarafından yıkılıyor. Son 3 yılda kamulaştırılan 167 yapının yıkımı gerçekleştirerek bu alanlar şehre yol, yeşil alan ve park alanı olarak kazandırıldı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şehir içi trafiğini rahatlatmaya yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmalardan birinin de yeni açtıkları yol güzergahlarında kalan yapıların kamulaştırılması ve sonrasında da yıkılması olduğunu ifade ederek “Şehrimizi gelişmiş yol ağlarıyla örmek, yeşil alanlarını artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ulukavak Mahallesi Çamdeğirmeni 10. Sokak’ta bulunan yapıyı kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdik. Yıkımın ardından burada yol genişletme çalışmalarımız başlayacak. Yine Gülabibey Mahallesi Kapaklı 31. Sokak’ta bulunan ve yeşil alan işaretli taşınmazı kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdik. Çorum için yılmadan, yorulmadan ilk günkü aşkla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu