Çorum Siyaset Haberleri

ÇORUMLU VALİ MARDİN’E BELEDİYE BAŞKANI OLARAK ATANDI

İçişleri Bakanlığı dün yaptığı açıklama ile HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlarını görevden alınmıştı. Ayrıca 29 ilde yürütülen PKK/KCK operasyonlarında toplam 418 kişi gözaltına alındığı biliniyor.

Görevden alınan belediye başkanlarının yerine ise Valiler atandı. Diyarbakır’a Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, Van’a Van Valisi Bilmez belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. Mardin Büyükşehir Belediyesine ise Osmancıklı hemşerimiz Mustafa Yaman atandı.

MUSTAFA YAMAN KİMDİR?

1961 yılında Çorum İlinin Osmancık İlçesinde doğdu. İlkokul, Orta ve Lise öğrenimini Osmancık İlçesinde tamamladı.1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve Avukatlık stajını bitirdi.
1986 yılında Kütahya İlinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bilgi ve görgü artırmak amacı ile 1 sene Belçika’da kaldı. Kaymakam Adaylığı stajı döneminde Ürgüp Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Kura ile Almus Kaymakamlığına başlayarak daha sonra Mazgirt, Bozova, Delice, Beypazarı ve Niksar İlçelerinde Kaymakamlık yaptı.
İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatına Hukuk Müşaviri olarak atandı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdürlüğü, Tunceli Valiliği, Giresun Valiliği, Kırklareli Valiliği ve Balıkesir Valiliği görevlerinde bulundu.
Mustafa Yaman 30,05,2016 tarih ve 2016/8864 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle Mardin Valiliği görevine atandı.
Avukat Gülseren Hanımla evli olup 1 çocuk babasıdır.

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu