Çorum Siyaset Haberleri

DAHA ÇOK ÜRETMEK, DAHA ÇOK İSTİHDAM ETMEK İSTEYEN HER ESNAFIMIZIN, TÜCCARIMIZIN, SANAYİCİMİZİN, İŞ ADAMIMIZIN YANINDAYIZ.

Yusuf Ahlatcı, çevre yolunda bulunan esnafları ziyaret etti.

İl Başkanı Yusuf AHLATCI, Türk kültüründe ahlakın, disiplinin, dayanışmanın yapı taşı olan esnafın; kendi kar ve zararıyla birlikte, sokağının, mahallesinin, şehrinin, ülkesinin ve milletinin kâr ve zararını da hesap ettiğini, ülkesinin ve milletinin kârını, kendi kârının üzerinde gördüğünü vurguladı ve sözlerinin devamında şunları söyledi: “Biz esnaf ve sanatkârlarımızın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Esnafı acımasız rekabete ve piyasa şartlarına karşı mutlaka korunması gerektiğine inanıyoruz. Biz istiyoruz ki, memleketimizdeki esnafımızı büyütüp tüccar yapalım. Biz istiyoruz ki, tüccarımızı büyütüp sanayici yapalım. Biz istiyoruz ki, sanayicimizi büyütüp ihracatçı yapalım. Biz istiyoruz ki, ihracatçımız büyüsün dünya devleri arasına yer alsın. İşte bunun için büyümek isteyen, daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok istihdam etmek isteyen her esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin, iş adamımızın yanındayız.”

Ahlatcı, “Esnaf ve sanatkârlarımızı ülkemizin kilit taşı, birlik ve beraberliğimizin çimentosu olarak görüyoruz. Bizim gözümüzde esnaf, hanelerimizin hariçteki üyesidir” dedi. İl Başkanı Ahlatcı, hükümet olarak esnaf ve sanatkâr sektör analizleriyle uzun vadeli, gerçekçi, uygulanabilir ve sürdürülebilir politikalar üretilebilmesine zemin hazırladıklarını, vergi mevzuatında esnaf ve sanatkârlar lehine düzenlemeler yaptıklarını da sözlerine ekledi. “Tüm bu çalışmalarda tek bir amacımız vardır; o da esnaf ve sanatkârımızı rahatlatmak, işini daha iyi şekilde yapabilmesini temin etmek, geleceğini daha iyi görebilmesine katkıda bulunmaktır. Çünkü biz sizleri Allah için seviyoruz, erişilmeyen, yardım eli uzatılmayan, hizmet götürülmeyen hiç kimse kalmayacak. Kimsesizlerin kimsesi olma gayretimiz devam edecek.” Dedi.

Esnafları ziyaretleri esnasında vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet etme imkanı bulan Ahlatcı ‘’Büyük, güçlü, istikrarlı ve müreffeh Türkiye için 31 Mart’ta Allah’ımızın izni ve milletimizden alacağımız güçlü destekle hizmet siyasetimizi daha da yükseltecek daha da ileriye taşıyacağız.’’ dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu