ÇorumÇorum'dan Güncel Haberler

DAMIZLIK KOÇ TEKE İSTASYONUNA DESTEKLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Çorum’da kurulan Damızlık Koç Teke İstasyonu için sivil toplum kuruluşları ve üreticiler yaptıkları hibe destekleri ile adeta birbirleriyle yarışıyor.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin ortaklaşa yürüttüğü “Damızlık İstasyonuma Bir Katkıda Sen Sun” kampanyasına destekler artarak sürüyor. Veteriner hekimler odası 5 damızlık materyal hibe ederek birliğe katkı sundu. Oda adına açıklama yapan Veteriner Hekimler Odası Başkanı Arif Akar “Bu tesisi gördükten sonra buranın boş kalmaması adına bu kampanyayı canı gönülden destekliyoruz. İnşallah Çorum üreticisne faydalı olur. Bu istasyonu bu hale getiren Birlik yönetimi adına Şevket Avcı’ ya teşekkür ediyorum” dedi. Ayrıca Çorum’da veteriner hekim olarak çalışan Haydar Yıldırım’ da bir adet damızlık materyal hibe ederek istasyona katkı sundu. Veteriner Hekim Haydar Yıldırım ise tesisin bir an önce doldurulup Çorum koyunculuğuna hizmet vermesi için hayırlı işlerde acele edilmesi gerektiğini belirterek, Birlik yönetimine üreticiler adına teşekkür etti.

Kısa bir konuşma yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı ise “Birlik ve odaların bu heyecan ve özverisini gördüğümüz zaman katkımız ve heyecanımızda kat kat artmaktadır. Bu istasyonu hak ettiği seviye ye çıkartıp üreticilerimizin damızlık ihtiyacını buradan karşılamamız gerekmektedir” dedi.

Sarı, Veteriner Hekimler Odasına ve Veteriner Hekim Haydar Yıldırım’ a katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu