Amasya

Di̇ş Heki̇mi̇ Fevzi̇ Terzi̇: “Anne Adayları, Ağız Ve Di̇ş Sağlığına Özen Göstermeli̇”

Diş Hekimi Fevzi Terzi, “Anne adayları, ağız ve diş sağlığı konusunda daha titiz davranmalı, ağız bakımları ile beslenmelerine özen göstermelidirler” dedi.

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen ‘Gebelikte ağız ve diş sağlığı’ konulu konferansta bilgilerini paylaşan Fevzi Terzi, “Gebelikte meydana gelen hormonal değişiklikler diş eti hastalıkları riskini artırmaktadır. Gebelikte yaşanabilecek ağız ve diş sağlığı sorunları ise hem anne adayını hem de bebeği etkilemektedir. Bu nedenle anne adayları, ağız ve diş sağlığı konusunda daha titiz davranmalı, ağız bakımları ile beslenmelerine özen göstermelidirler” diye konuştu. Ayrıca çocuk sahibi olmayı düşünen veya gebe olan her kadın mutlaka bir diş hekiminin kontrolünden geçmesi gerektiğini söyledi.

İpekköy Yerleşkesi Mihri Hatun konferans salonunda gerçekleşen konferansa Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Topal, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Topal, konferansın sonunda Terzi’ye teşekkür etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu