Çorum'dan Güncel Haberler

DOLU DOLU ALACA TURU

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri Alaca İlçe Kadın Kolları Teşkilatını ziyaret edip ilçe teşkilatı ile birlikte Alaca’da bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Alaca koordinatörü Figen Gülhan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Alaca İlçe Kadın Kolları Başkanı Ruhiye Kaya ve Yönetimiyle ilçe teşkilat toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Alaca Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu’nun eşi Sema Şaltu ve AK Parti İlçe Başkanı Ragup Ağaçdan’ın eşi Züleyha Ağaçdan da iştirak etti.
Kadınların birliğinin ve dayanışmasının aşamayacağı engel olmadığının vurgusunun yapıldığı toplantıda son zamanlarda ülke gündeminde sıkça yer alan ” Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan anneler ” toplantının ana konuları arasında yer aldı.
Şehitleri ve Gazileri Unutmadılar;
Toplantı sonrasında İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Zeki Dilmen’e ziyarette bulunularak 19 Eylül Gaziler Günü öncesinde Dilmen’in şahsında tüm gazilerin  Gaziler Gününü kutladılar.
1994 ‘te Siirt Pervari’de şehit olan Turgut Arslan’ın ailelerini ziyaret ederek hayır dualarını aldılar. Şehitlerimizin emaneti olan ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirten Meryem Demir; ” Onlar şanlı tarihimizin ebedi kahramanları. Bizlerde onların emanetlerinin her zaman yanındayız” dedi.
Kadın Emeği Değen Yer Bereketleniyor
Kadın Girişimciler Kooperatifinde, Filiz Pembe’nin  iş yerine ziyaret gerçekleşti. Alacamızın meşhur hingal ve kesme kadayıfının yapım aşamalarını detaylarıyla dinleyen kadınlar; ” Bir hayli zahmetli fakat bir o kadarda lezzetli hingali birde Alaca’da tatmanızı tavsiye ediyoruz.”
 Alaca İlçe Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Güleser Arslan  ve komşularının yufka ekmek yaparken ziyaret edilip kolay gelsin dilekleri iletildi. Ziyarette konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir; ” Kadınlarımızın elinin değdiği her yer güzelleşiyor, bereketleniyor. Kısıtlı imkanları dahi üretime dönüştüren kadınlarımızın emeği ile bizleri daha refah günlerin bekleyeceğine inanıyorum. Üreten kadın yarını gören, imkansızlıklardan imkan yaratan kadındır. Tüm girişimci kadınlarımızın yanındayız.” dedi.
Ziyaretler sonrasında Muharrem ayının bereketine bolluğuna ortak olmak için Alaca İlçe Kadın Kolları Başkanı Ruhiye Kaya’nın yapmış olduğu aşureler komşulara ikram edildi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu