fbpx
Amasya'dan Güncel HaberlerCemal İncesoyluerÇorum'dan Güncel HaberlerKastamonu'dan Güncel HaberlerKöşe YazılarıSamsun'dan Güncel HaberlerTokatTokat'dan Güncel Haberler

DOST BİRİKTİREN GAZETECİ…

Bu nadir bir olay olduğu için yazma gereği duydum. Tokat’ta gazeteci olmak zor zenaattirde, Anadolu’nun hangi şehrinde kolaydır?

Geçenlerde bir düğün oldu. Gazeteci Musa Özdemir’in mahdumu Batuhan’ı evlendi. Bu düğünü özel yapan, düğüne katılan davetlilerdi. Tokat’ın seçkin siyasetçileri ve bürokrasinin üst düzey yöneticilerinin tek masa etrafında biraraya gelmesi, hem düğünü, hem de düğün sahibi Musa Özdemir’in nasıl dost biriktirdiğini görmemize yetiyor. Davetliler listesini bazı fotoğraflarla birlikte yazının sonunda vereceğim.

Gazeteci Musa Özdemir, bugüne kadar hiçbir gazeteciyle kamuoyunun gözü önünde yazılarla kavga etmemiştir. Hiçbir gazeteciyle uzun süre küs kalmamıştır. Dostluklarını ideolojik ve siyasi eksende kurmamıştır. Siyasi görüş ve partisi konusunda eğer bir çalışma yapılacaksa, işi gücü bırakıp, partisinin işinde günlerce koşturur.

Eleştiriye açıktır, hatası varsa özür dilemekten yüksünmez. 30 yıldır tanırım kendisini. Ortadoğu gazetesinde dağıtıcılık ile başlayan gazetecilik serüveni, çıkardığı dergi ve gazetelerle devam etti. Tokat’ta yayıncılık adına birçok projede yer aldı. Tokat merkezde görev yapan birçok gazeteci arkadaşımız pek tanınmaz. Ancak gazeteci Musa Özdemir’i Tokat merkez başta olmak üzere, ilçeler, beldeler ve neredeyse bütün köyler tanır. Sadece bu kadar mı, Ankara’da ne kadar bürokraside görev yapan Tokatlı varsa ilk Musa Özdemir duyar, erinmez Ankara’ya gider ve ilk O ziyaret eder.

Kendisi kimseye düşman değildir ama, herkeste olduğu gibi bu geniş çevre ve dost halkasını kıskananlar arkasından konuşur. İnsanın olduğu yerde ne yazık ki bu var ve hep olacaktır.

Görev ve iş insanıdır. Akıllara durgunluk verecek kadar çalışkandır.
Kimsenin aklına gelmeyen projeler üretmekte mahirdir. Adam satmaz. Bunu kendimden de bilirim.

Çok sık olmamakla birlikte, isterse içeriği zengin yazılarda yazar. Bu kadar farklı düşüncelerden, görüşlerden ve farklı eksenlerden dost biriktirmesi, Musa Özdemir’e has bir durumdur. Mesela, son olarak oğlu Batuhan Özdemir’e yaptığı düğün ve katılanlar listesine baktığınızda olağanüstü bir tabloyla karşı karşıya kalırsınız. Eski yeni dostları biraradadır.
Sadece düğünü değil, birgün önce yapılan kına gecesi de, adeta yıldızlar geçidi gibi olmuştur.

İşte size Batuhan Özdemir’in düğününe katılanlar listesi:

Nikah işlemlerini gerçekleştirenTokat Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu,
Nikah şahitleri:
Tokat Valisi sayın Dr.Ozan Balcı, MHP Tokat Milletvekili sayın Yücel Bulut, AK Parti Tokat Milletvekilleri sayın Av.Yusuf Beyazıt ve sayın Av.Mustafa Arslan
AK Parti eski Milletvekili sayın Av.Zeyit Arslan, CHP eski Milletvekili sayın Feramus Şahin, MHP il Başkanı sayın Mustafa İpek, Amasya Belediye Başkanı sayın Mehmet Sarı, İYİ Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı sayın Fatih Demirkol, CHP Tokat İl Başkanı sayın Çağdaş Kurtgöz, İYİ Parti Tokat İl Başkanı sayın Ömer Sağol, İl Genel Meclis Başkanı sayın Erol Duyum, İl Genel Sekreteri sayın Recep Gökçe, Erbaa Belediye Başkanı sayın Ertuğrul Karagöl, Tokat Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanı Erkan Er,
CHP merkez ilçe başkanı Ender Er, TSO Başkanı Ali Çelik ve STK temsilcileri ve gazeteci arkadaşları katıldı.

Özetle dostlar, MHP Tokat İl Başkan Yardımcısı, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve üst kurul üyesi Musa Özdemir, düşmanları yüreğinde eritmiş, bu fani dünyada bir hayli de dost biriktirmiştir. Çok kıymetli yeğenim Batuhan Özdemir ile değerli eşi Özlem hanıma bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Musa Özdemir kardeşime de, dost biriktirmeye devam dost diyorum.

Başa dön tuşu