TokatTokat'dan Güncel Haberler

EĞİTİM-SEN YENİ YÖNETİM KURULUNU SEÇTİ

Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanlığı 12. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi.

Editör-Taner Yeşilsu

Eğitim-Sen Tokat Şube Başkanlığı, 12 Olağan Genel Kurulunu Halil Rıfat Paşa İlköğretim Okulu konferans salonunda gerçekleştirdi. Divan Başkanlığını öğretmen Veli Gül’ün yaptığı genel kurulda Filiz Canbay Konuk başkanlık görevini 12. Dönem de çarşaf liste ile seçilen yeni yönetime görevini devretti.

Genel Kurulda açıklamalarda bulunan Filiz Canbay Konuk, kongreye katılan, destek veren, yüreği bizimle atan, emek ve demokrasi mücadelesinde omuz omuza verdiğimiz tüm üyelerimize, siyasi partilerin yöneticilerine, STK yöneticilerine teşekkür ederek, “Eğitim-Sen bayrağını devralan 12. dönem yürütme kuruluna başarılar diliyorum. Kamu emekçileri mücadelesini aydınlatan Eğitim-Sen güneşini, daha da yukarılara taşıma kararlılığımız artarak devam edecektir. Yaşasın örgütlü mücadelemiz! Yaşasın Eğitim Sen! Yaşasın KESK!” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda 12. dönem yönetim kurulu şu isimlerden oluştu, Coşkun Koca, Derya Özkır Kiraz, Ercan Özel, Erdal Küçüker, Filiz Canbay Konuk, Hakan Gümüşdoğan, Özgür Yavuz olarak belirlendi.

Yeni seçilen yönetim kurulu mazbatasını aldıktan sonra kendi arasında görev dağılımı yaparak 12. Dönem için başkanını belirleyecek.

Genel Kurula CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, İl Gençlik Kolları Başkanı Tolga Akkaya, Pir Sultan Derneği Tokat Şube Başkanı Muharrem Erkan ve Kurtuluş Kabak, TİP ve YSP İl Başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

 

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu