fbpx
Tokat Eğitim Haberleri

EĞİTİM TOKAT FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Eğitim Tokat Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

11.11.2019
Eğitim Tokat Değerlendirme Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.
2023 Tokat kapsamında Tokat Valiliğimiz gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Tokat değerlendirme toplantısı Valilik Makamında gerçekleşti.
Eğitim Tokat başlığı altında sürdürülen 60’ı aşkın proje ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve proje ekibinden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat’ı çok önemsediğini söyledi.
Eğitim Tokat kapsamında sürdürülen Kitap Tokat, Etüt Tokat, göz, kulak ve ortopedik taramalarının önemli olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, Etüt Tokat’ta öğrencilerin başarı grafiklerinin ayrıntılı olarak takip edilmesini istedi. Sağlık taramalarında öğrencilerin tedavi ve iyileşme süreçlerinin de takip edilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, tek bir çocuğu bile kurtarmanın önemli olduğunu kaydetti.
Gezici otobüslerle köy öğrencilerine okuma ve ders kitapları gönderilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, nitelikli okuma, yazma, dinleme ve konuşma projesi ile öğrencilere saygılı dinlemenin öğretileceğini belirtti.
Vali Dr. Ozan Balcı,  TÜBİTAK 4006’ya her okulun başvurmasını,  “Perde Açılsın” projesi ile çocukların eğitiminde ve kişisel gelişimlerinde çok önemli ve güvenilir bir yeri olan “İnsanı insana insanla insanca” anlatma sanatı tiyatro sanatını ve seçkin örneklerini öğrencilere tanıtılmasının hedeflendiğini kaydetti.
Türkiye’nin geleceğini inşa edecek çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,”Hayırlı ve güzel işleri desteklememiz lazım.
Öğretmenlerin, eğitim camiasının emrindeyiz. Onların emrinde olmak geleceği inşa edecek çocukların emrinde olmak demek. Bilginin emrinde, kültürün, sanatın emrinde olmak demek. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.
Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat proje ekibine emekleri nedeniyle teşekkür etti.
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile proje ekibi katıldı.
Başa dön tuşu