fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

Erbaa hak ettiği kalitede hizmetle buluşuyor

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl 3 yıldır hayata geçirdikleri projelerin yanı sıra başlangıç aşamasına gelen projelerle Erbaa’nın hak ettiği hizmetlere kavuşacağını söyledi.

2019 yılında göreve gelen Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl 3 yıl boyunca yaptıkları çalışmaların yanı sıra yeni projelerle şehrin çehresini değiştirmek için gayret ettiklerini vurguladı. Başkan Karagöl “2019 yılında göreve geldiğimizde birçok projemizi hayata geçirmek için kolları sıvadık. Ekibimizle beraber şehrimize değer katacak projelerimizden birçoğunu bitirdik ve hizmete sunduk. Bu çalışmalarımızdan biri Çamlık Koru Park projesiydi. Şehrimizin ortasında atıl durumda kalan Çamlık Koru Park projemiz yaptığımız çalışma ile bugünkü modern görünümüne kavuştu. Çamlık Koru Park içeresinde çocuklarımız için Masal Park’ı inşa ettik. Kapatılan Ali Özgül Konukevimizi yeniden hizmete sunduk. Ardından şehrimiz ve çevremiz için çok önemli olduğuna inandığımız Güneş Enerji Santralimizi kurup faaliyete geçirdik. Bu santralle hem belediyemize gelir sağlıyoruz hem de fosil yakıtlarla kirliliği en aza indirmeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda elektrikli çöp araçları kullanıyoruz. Modern kesimhanemizi de geçen yıl Kurban Bayramı öncesi tamamlayıp hizmete sunduk. Belediye olarak sanat, spor, kültür alanında da birçok çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bilim Kültür Sanat Merkezimizi bu sebeple faaliyete geçirdik. Sportif alanlarda kulüplerimizi ve sporcularımızı desteklemeye yanlarında durmaya devam ediyoruz. Belediyemizin adını taşıyan iki spor kulübümüz var. Birinde atlı okçuluk faaliyetleri yürütülüyor, diğer ise kano kulübümüz. Bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmak için kurduğumuz ERBİS uygulamamızdan Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri ve kadın girişimcilik kooperatifine kadar her alanda hizmet etmeyi sürdürüyoruz.” dedi.

Yeni projelerle Erbaa’nın hak ettiği kalitede hizmetlerle buluşacağını kaydeden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “Uzun yıllardır yapılamayan Uluslararası Geleneksel ve Kültürel Yaprak Festivalimizi göreve geldiğimiz ilk yıl gerçekleştirdik. Daha sonra pandemi süreci nedeniyle festivalimizi yapamadık. Bu yıl festivalimizi pandemi sonrası tekrar coşku ile yapmak için hazırlık yapıyoruz. 3 gün süren bu dev organizasyon için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu projelerimizin yanında Park Vadi Millet Bahçesi 2’inci Etap,  Orhan Gazi Bulvarı Çevre Düzenlemesi, 30 Ağustos Caddesi Çevre Düzenlemesi, Spor Caddesi Çevre Düzenlemesi, Hızarcılar ve Erek Caddesi Entegre Yol Çalışması, Yeni Hastane Yolu projelerimiz sürüyor. Yıldırım Beyazıt Parkı, İmbat Park Bisiklet yolu, Küçük Yayla Kamp Alanı, Hatti Yolu Seyir Terası, Dr. Fahrettin Koca Parkı, Oto Galericiler Sitesi, Düden Gölü Mesire Alanı, Sarmadut Mezarlığı çevre düzenlemesi ve gasilhane, Alparslan Türkeş Bulvarı, Kent Müzesi ve Akıllı Durak projelerimizi ise kısa sürede hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesile ile tüm hemşerilerimin Ramazan bayramını da tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu