Çorum Siyaset Haberleri

‘ERSOY, İSTİKLAL MARŞI İLE KURTULUŞ SAVAŞIMIZI ÖLÜMSÜZLEŞTİRMİŞTİR’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Tüfekçi mesajında, Kurtuluş Savaşı’nın destanı İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıl dönümünü kutlamanın onuru ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın canla başla bir bütün olarak verilen onurlu bir mücadele olduğunu aktaran Hasan Eray Tüfekçi, mesajında şunları kaydetti:

“Tarihin akışını değiştiren Kurtuluş Savaşı ulusal birlik ve beraberliğimizin en üst düzeye çıktığı büyük bir kahramanlık destanıdır. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile Kurtuluş Savaşımızı ölümsüzleştirmiştir. İstiklal Marşımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda ‘Milli Marş’ olarak kabul edilmiştir.

İstiklal Marşımız, bağımsızlığına düşkün Türk milletinin duygu ve düşüncelerini anlatmıştır en iyi anlatan eserdir. Mehmet Akif Ersoy’un, Türk ulusunun, yurt ve bayrak sevgisinin, özgür yaşama tutkusunun, haksızlıklara karşı duruşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olarak yazdığı İstiklal Marşı, olanaksızlıklar içinde verdiğimiz mücadeleden sonra yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir.

İstiklal Marşımızın TBMM tarafından ulusal marş olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünde, başta Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve Kurutuluş Savaşımıza yürekli kalemiyle destek olan ve milletimize İstiklal Marşını armağan eden büyük şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve saygıyla anıyorum.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu