Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

ESNAFIN UÇ BEYİ

Aslında söylenmesi gerekeni gazeteci yazar Hüseyin Alpay, köşesinde sarih bir dille yazmış. Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Ahmet Hamdi Aydoğan’dan söz ediyorum. Daha önceki yazımda Ahmet Hamdi Aydoğan için, “Tokat’ın AHİ Evran’ı” demiştim. Bu geleneğin son temsilcisi, esnafın yılmaz savaşçısı, mazlum ve mus’tazafın demir yumruk şövalyesidir. Basın mensuplarıyla yaptığı toplantı da, önümüzdeki günlerde yapacağı genel kurulun bir özetini paylaşan Başkan Aydoğan, başarısını hamasete boğmadan, yeni hedeflerin işaret fişeklerini yaktı.

Sadece yaptıklarını hatırlatsa bile yeterliydi. Çünkü, kooperatifi öyle bir noktaya taşıdı ki, bölgenin en iyi kooperatifi, kurumsallığıyla, yatırım ve hizmet verimliliğiyle parmak gösterilen bir kurum oldu. Yaptırdığı yeni binası ve esnafa hizmet büroları, kooperatife akar sağlayan 1+1 daireleri, peşinden gelecekte Esnaf Konutları projesi; bir vizyon ve ufkun sonuçlarıdır. Bütün bu fiziki hizmetlerin yanısıra sosyal projeleriyle de önemli çalışmalara imza atan Başkan Ahmet Hamdi Aydoğan, bu şehrin hafızası ve akil insanı olarak Tokat sevdasının en önemli isimlerinden birisidir.

Tokat Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, dünden yarına en başta esnafımız olmak üzere bütün Tokatlıların onurudur. Dürüstlüğü tartışılmaz, yanlışa asla yol vermediği bilinir, adalet ile tavrı ezberlemiştir. En önemlisi ise nedir bilir misiniz? Güvenilir olmasıdır. Güven libası kuşanmak her babayiğidin harcı değildir. Ahmet Hamdi Aydoğan, esnafın uç beyi ve esnafın güvendiği limandır.

Başa dön tuşu