TokatTokat'dan Güncel Haberler

“FARKLILIKLARIMIZ BİZİM GÜCÜMÜZ!”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Engelliler Farkındalık Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldılar.

Editör-Taner Yeşilsu

Niksar Kavşağı’ndan belediye bandosu ve Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter Takımı eşliğinde başlayan yürüyüş Hıdırlık Köprüsü’nde sona erdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vali Numan Hatipoğlu, engelli bireylerin toplumsal yaşama katılımını görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Vali Hatipoğlu, “Toplumsal duyarlılığımızı arttırmak anlamında engelli bireylerimizi hayatımızın her alanında bir arada görmek, ailelerimizle beraber meydanlarda, alışveriş merkezlerinde, lokantalarda görmek, onların toplum hayatımızda kaynaştığını görmek benim için özellikle 30 yıllık meslek hayatımızın süreci içerisinde geldiğimiz nokta bakımından büyük bir anlam taşıyor.” dedi. Cumhurbaşkanımızın 2002 yılından itibaren engelli ailelerin hayatına önemli dokunuşlar yaptığını söyleyen Vali Hatipoğlu, engelli bireylerimizin ülkemizin birer emaneti olduğunu söyledi.

BAŞKAN YAZICIOĞLU: “FARKLILIKLARIMIZ BİZİM GÜCÜMÜZ!”

Engelsizleştiren Belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerinin altını çizen ve Engelliler Haftasını kutlayan Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, “Ayrıştıran değil birleştiren, kentleri engelsizleştiren belediyecilik anlayışımızla özel gereksinimli kardeşlerimizin her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz. Engelliler Haftası’nın, çok kıymetli özel gereksinimli hemşehrilerimizle, dayanışma ve birliktelik duygularımızı pekiştirmesine vesile olmasını dilerim. Engelliler Haftamız kutlu olsun.”

Etkinliğe, Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kıymet Boztaş, Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu