fbpx
Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

“FETÖCÜLERİN RAHATSIZ OLDUĞU BİR İNSANIM”

Önceki gün gazeteci yazar Kemal Vanlı tarafından kaleme alınan bir yazıda; AK Parti Tokat Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin hakkında bir iddia ortaya atıldı. Beyaz El Derneği Kurucularından olan Özlem Zengin ve diğer kurucular hakkında Fetö soruşturması olduğunu dosya numarasıyla veren Kemal Vanlı, soruşturma belge ve bilgilerinin de elinde olduğunu ifade etti. Ancak, söz konusu yazısında bu belgelerin fotoğraflarını nedense yayınlamamış. Madem belgen var, o vakit bu yazının yanında neden yayınlamadınız? Sadece bir takım dosya numaraları vermekle yetinmiş. Üstelik, 4 yıl önce soruşturma başlatılmış ama henüz bir mahkemeye taşınmamış.

Sayın Özlem Zengin ile ilgili kişisel görüş ve kanaatim, bir FETÖ iltisakı olacağına ihtimal vermiyorum. Sayın yazar Vanlı, henüz mahkemeye taşınmamış, taşınsa bile nasıl bir karar çıkacağı bilinmeyen hazırlık soruşturması evrak varakasına dayanarak bir sonuca varmasının doğru olmayacağını düşünüyorum.

Nitekim, konuya ilişkin Oda TV’ye açıklamalarda bulunan AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin, hakkında 2018 yılında başlatılan FETÖ incelemesinin takipsizlikle sonuçlandığını ifade etti. Beyaz El Yardımlaşma Derneği’yle ilgili isimsiz bir ihbarla başlayan soruşturmaya dernek yöneticilerinden olduğu için Özlem Zengin’in de dâhil edildiği ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2018 yılında başlattığı bir FETÖ incelemesine Beyaz El Yardımlaşma Derneği yöneticisi olduğu gerekçesiyle AKP Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in de dâhil edildiği bilgisine ulaşıldı.

Bilgisine başvurulan AK Parti Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Oda TV’ye yaptığı açıklamada şunları söylüyor:
“Beyaz El Yardımlaşma Derneği diye tertemiz bir dernek. Dernek hala açık ve çok güzel işler yapıyor. Bu dernek faaliyetlerine devam ediyor. Dernek kurucularından biriyle ilgili bir işlem yapılıyor. Bu işlem yapılırken derneğin kurucuları kayda geçiyor. Dernekle ilgili bir şey yok zaten. Biz sosyal hizmetlere bağlı çocuk bakan bir derneğiz. Sosyal hizmetlerle protokol yaparak çocukların bakıldığı evlerin masraflarını karşılıyoruz. Çocuklar kurumda kalmak yerine evde kalıyor. FETÖ’cüler böyle bir şey yapar mı. Gariban çocukların bakıldığı tertemiz bir dernektir. Ben de bu derneğin kurucusuyum. Benimle ilgili şahsi bir şey istenmiyor. Derneğin kurucularıyla ilgili ByLock ve MASAK raporları isteniyor. Derneğin kurucusu olduğum için benim de isteniyor. FETÖ’cülerin en rahatsız olduğu insanlardan biri benim. Benim çocuklarım okullarına gitmedi, FETÖ’ye övgüye dair bir cümleme rastlayamazsınız. FETÖ ile hiç ilgili hiçbir temasım olmadı” dedi.

Belki, Sayın Özlem Zengin konuya ilişkin başka açıklamalarda bulunmak isterse, bu köşe kendilerine sonuna kadar açıktır.

Cemal İncesoyluer

Başa dön tuşu