Çorum'dan Güncel Haberler

GELENEK DEVAM EDİYOR

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası tarafından Muharrem ayı dolayısıyla her yıl geleneksel hale gelen aşure ikramı bu yılda devam etti. Kamyoncular garajında düzenlenen programa katılım da yoğun oldu.
Kamyoncular garajında her yıl geleneksel olarak düzenlen aşure ikramı bu yılda devam etti. Programa Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, İl Müftüsü Muharrem Biçer, Eski Laçin Belediye Başkanı Ünal Gevşek, Ak Parti Çorum Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur, Ulaş A.Ş. Yöentim Kurlulu Başkanı Arap Ballı ve çok sayıda davetli ile şoför ve nakliyeci esnafı katıldı.
Vefat etmiş şoför ve nakliyeci esnafı için mevlid okutulurken, Cuma namazı sonrası davetlilere yemek ve aşure ikramında bulunuldu.
Çorum Şoförler ve Nakliyecilier Odası Başkanı Tahsin Şahin, her yıl geleneksel hale getirdikleri aşure programına her sene yoğun bir katılımın olduğunu ifade etti. Şahin; ‘’Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası olarak her sene Muharrem ayı sebebiyle üyelerimize aşure ikramında bulunuyoruz. Bu yılda bu geleneğimizi bozmadık. Buradan bizleri kırmayarak davetimize teşrif eden tüm misafirlerimize ve oda üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu gibi etkinliler üyelerimizin, dostlarımızın ve esnaflarımızın katılımıyla anlam kazanıyor. Allah birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmasın’’ dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu