Çorum Kültür & Sanat Haberleri

GENÇLER, KISA FİLM ÇEKMEYİ ÖĞRENECEKLER

Çorum Kültür ve Turizm Derneği tarafından hazırlanıp Gençlik ve Spor Bakanlığı’na sunulan “Fırsata Dönüşen Hayatlar” projesinin tanıtım toplantısı 26 Şubat Salı günü yapılacak.

Gençlerin sosyal ve psikolojik gelişimlerine destek sağlamak amacıyla hazırlanan proje kapsamında gençler kısa film çekimi konusunda ders alacak ve proje sonunda kısa film çekecekler.

Kültür ve Turizm İl Müdürü ve Çorum Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Ömer Arslan yaptığı açıklamada gelir düzeyi düşük ailelerden gelen gençler başta olmak üzere tüm dezavantajlı gruplardaki gençleri proje kapsamında kısa film çekimi konusunda eğitmeyi hedeflediklerini söyledi. 10 ay sürecek olan projenin yazım aşamasından bu güne kadar büyük destek veren başta Çorum Valisi Mustafa Çiftçi olmak üzere vali yardımcısı Recep Yüksel ve tüm kamu kurum ve kuruluşu yöneticilerine teşekkür eden Ömer Arslan, proje detaylarıyla ilgili de bilgiler verdi.

Proje kapsamında gençlere yönelik önemli çalışmalar yapacaklarının altını çizen Ömer Arslan, “Her şeyden önce gençlerimizin özgüvenini artıracak, onların girişimcilik ve toplumsal aidiyet duygularını güçlendirmeye çalışacağız. Gençlerimiz arasında sinemaya ilgi duyanlar arasından seçilecek olanlarla kamu spotu, kısa film, kurmaca ve belgesel çekimlerine dair eğitimler vereceğiz. Çorum’u anlatan tanıtıcı filmler çekeceğiz.” diye konuştu.

Arslan, 26 Şubat Salı günü saat 14.00’da Turgut Özal Konferans Salonunda yapılacak olan proje tanıtım toplantısına tüm Çorum halkını davet etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu