fbpx
TokatTokat Eğitim Haberleri

GENÇLİK BİLGİ YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığı, Hz. Peygamber’i daha yakından tanıma, O’nun mesajını anlama, milli ve manevi duyguların geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla ortaokul öğrencilerine yönelik çevrimiçi“Gençlik Bilgi Yarışması” düzenledi.

Gençlere yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu bilgi yarışması 19 Şubat 2022 günü saat 14:00’de çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Gerçekleşen sınav neticesinde ilimizde 15 Temmuz Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ahmet Safa Baysal birinci, Kuruçay Ortaokulu öğrencisi Fatma Zehra Baygın ikinci, M.Emin Saraç İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Zeynep Betül Yıldız ise üçüncü oldu.

Yarışma neticesinde ilimiz genelinde ilk üçe giren öğrencilere Tokat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi tarafından; İl birincisine 500 TL, İl ikincisine 300 TL, İl üçüncüsüne 200 TL, ödül verildi.

İl Müftüsü Pamuklu: “Müslüman bireyler olarak bizler, hayatımızın her alanında Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in yaşantısını ve davranışlarını örnek almalı, örnek bir mümin olmalıyız.”

Ödül sırasında konuşma yapan İl Müftüsü Abdullah Pamuklu: “Sizler büyük bir emek vererek çalıştınız ve yapılan çevrimiçi yarışmada soruları doğru cevaplandırarak başarılar elde ettiniz. Gayret ve başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu yarışma vesilesiyle okuduğunuz kitaptaki bilgileri asla unutmayın, hayatınızda uygulamaya gayret edin. Çünkü, müslüman bireyler olarak bizler, hayatımızın her alanında Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in yaşantısını ve davranışlarını örnek almalı, örnek bir mümin olmalıyız.” dedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sıradaki Haber
Kapalı
Başa dön tuşu