Birkan Demirci

Gidin mi desem gitmeyin mi desem…

Ne yazayım diye birkaç kez yazdım geri sildim. Yazacağımda ne; Türkiye’nin yeni keşfedilmekte olan doğal güzelliklerinden biri olan Bursa’ya bağlı Gürsu İlçesi Belediyesine ait olan Adrenalin parkındaki izlenimlerim.

Geçen hafta Cumartesi günü başlayarak ; Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından organize edilen 58. Başkanlar Konseyi Toplantısı ve Anadolu Spor Gazeteciler Derneği tarafından hazırlanarak gerçekleştirilen  2. Uluslar Arası Spor ve Turizm Zirvesi Kampında; Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazeteciler ve sporcular, aynı zamanda Kazakistan’dan gelen gazeteci ekibi ile birlikte Bursa Gürsu Belediyesinin misafirliğinde; doğa yürüyüşü, doğada bisiklet turu, tırmanma, sabah sporu, nefes açma etkinlikleri gibi bir çok bedensel ve zihinsel etkinlikte bir araya geldik.

Gürsu Belediyesi tarafından hazırlanmış olan kamp alanında isteğe göre çadır, isteğe göre ahşap bambu evlerinde misafir edildik. Kısaca doğal olan ne istiyorsan onu yap mantığı olan bir yer Adrenalin parkı.

Üç gün boyunca yapılan doğa sporları ve değişik aktivitelerin sonucunda ne izlenim aldık ‘ Gürsu Adrenalin park bizleri güzelliği ve doğal yaşamıyla çok olumlu etkiledi, unutulmayacak zamanlar geçirdik.’ Gürsu Belediyesine yeni seçilmiş olan genç Belediye Başkanı Mustafa Işık’ta yapılması gereken ne varsa yapmış, kendisine de teşekkürlerimizi sunduk. Yine bizlere rehberlik eden, tatlı dili ve güzel yetenekleri ile bizlerin güzel vakitler geçirmesini sağlayan Bursa’dan genç gazeteci arkadaşımız Ömer Aydoğdu’ya ayrıca teşekkür ettik.

Gelelim ben bunu yazmak için neden bu kadar uğraştım ve neden sildim geri yazdım; Doğal yaşam alanının olduğu gibi korunduğu insanlar tarafından daha yeni bilinmesine karşın bir çok misafirin ziyaret ettiği Gürsu Adrenalin parkının dikkat edilen bir diğer özelliği de; çevre, duyarsız insanlarca ne kadar kirletilse de, sürekli yapılan temizlikten dolayı şimdilik temizliğini koruyor olması. Ama ne yazık ki ülkemizin bir çok doğal güzelliklerini bir günlük tatil zevkleri için yada bir saatlik mangal keyifleri için kirleten doğayı bozan vatan hainlerinin burayı keşfedip buraya gitmesinden dolayı da endişeliyim o yüzden pek yazmakta istemedim.

Diğer yandan bu güzel doğayı insanlarında görmesi gerek yazarken iki arada bir derede kaldım denir ya bende öyle kaldım. Velhasıl gidip görülmesi gerekli olan yerlerden biridir Gürsu Adrenalin parkı. Gidip görün ama ortalığı kirletmeyin, sizden sonra gideceklere de görülecek doğal güzellik bırakın.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu