Çorum Eğitim Haberleri

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ile Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan’ın katılımlarıyla 600 kişiye yönelik olarak “Girişimcilik Eğitim Protokolü” imzalandı.

İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan “İş kurma düşüncesi olup, gerçekleştirme imkânı bulamayan vatandaşlarımız eğitime dâhil edilecektir. Vatandaşlarımız, katıldıkları eğitim sonucunda, katılım belgesi alacaklar ve iş kurma planı hazırlayıp resmi işyeri açma şartlarını yerine getirdikten sonra destek için KOSGEB’e başvuru yapabileceklerdir.” Dedi. Açıklamasında ayrıca KOSGEB tarafından başvurunun uygun bulunması halinde finansman sağlanarak kişiler kendi işini kuracak olup, tarım, hayvancılık, eğitim ve spor alanlarında hazırlanan projelere destek verilmeyeceğini belirtti.

Çorum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ise, girişimcilik eğitimlerinin önümüzdeki süreç içerisinde de devam edeceğini ifade ederek “Çorum TSO ve İŞKUR işbirliği ile ilimizde girişimciliğin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, ekonomide yeni işlerin yaratılması, sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve bunların geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Girişimcilik Eğitimi’nin tüm girişimci adaylarımıza ve bugün imzaladığımız bu protokolün de ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu