Çorum'dan Güncel Haberler

GREYDER GAZİ ŞUBESİNİ KAPATTI!

Çorum’un Dünya Markası “GREYDER” Çorum Gazi Caddesi üzerinde ki şubesini kapattı.

380 ‘in üzerinde mağazası bulunan , Çorum üretim ve fabrika merkezli Greyder ayakkabı firması kendi memleketinde şubesini kapatması basit bir olay veyahutta basit bir esnaf kar-zarar durumu ile açıklanamaz. Yöneticilerin acil çözüm bulması ve gayret göstermesi gereken bir husustur.

Gazi caddesinde ki fahiş dükkan kiraları adeta İstanbul Beşiktaş, Taksim gibi marka ilçe ve semtlerle yarışır durumda. Kira dezavantajının üzerine bir de aynı işi yapan firmaların yan yana
“ mantar gibi türeme ruhsatının” yetkili makamlarca verilmesi cadde üzerinde ticareti adeta bitirdi. Örneğin bir ay gibi kısa bir sürede 8-9 adet et döner işletmesi açıldı, bu açılan firmalar 6₺’den et döner satmaktadır. Ne 6₺’den kar edebilecek ne de diğer işletmelere para kazandıracaktır. 2-3 ay içerisinde açılan dönerciler kapanacak ancak yanında yılların esnaflarınıda götüreceklerdir. Bu işletme açacaklar belediyenin ruhsat veren yetkilileri tarafından hiç mi uyarılmıyor, yan yana aynı işi yapan daha kaç işletme olacak ve kaçının birbirini yiyip bitirmesini bekleyecek yetkililerimiz?

Anitta otel kavşağından Bahabey ayrımına kadar ki Çorum’un tek hareketli caddesinde onlarca boş dükkan mevcut ve kepenk indiren esnaf sayısına her geçen gün bir yenisi daha eklenmektedir.

Sanırım yetkililerimiz, siyasilerimiz; esnaf tükendiğinde, sanayisi üretimi durdurduğunda, şehrin tüm vatandaşı göç ettiğinde Çorum’un yaşanabilir bir kent olacağını düşünmektedir.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu