Çorum'dan Spor Haberleri

“hemşehricilik ölmüş” dedirten haber.

İstanbul’da ikamet eden Çorum’lu Mehmet Özçorumlu, Yeni Çorumspor’a destek vermek için Adana’ya otobüs tahsis edilmesine duyarsız kalındığından dolayı duyduğu üzüntüyü paylaştı.

Çorum Post İnternet Haber Sitesi Sahibi Satılmış İnaç’la telefonda görüşen ve bu süreçte yaşanan gelişmeleri anlatan Mehmet Özçorumlu, İstanbul’da Çorumlular adına dernekleşen, tabelalarında ‘Çorum’ ibaresi bulunan dernek başkanlarına veryansın etti.

Kapısını çaldığı derneklerden biri hariç olumsuz yanıt aldığını ifade eden Özçorumlu, “Memleketimizin profesyonel ligdeki tek takımı olan Yeni Çorumspor’un 24 Mayıs Cuma günü Adana’da oynayacağı 2. Lig’e yükselme Play-Off Final maçını izlemek ve gönül verdiğimiz kırmızı-siyah renkleri desteklemek için 200 taraftar olarak harekete geçtik. Bu süreçte İstanbul’da faaliyet gösteren ve tabelasında ‘Çorum’ ismi bulunan derneklerden otobüs talebinde bulunduk. Ama maalesef kapısını çaldığımız derneklerden olumsuz yanıt aldık. Bizler Adana’ya gitmek isteyen 200 taraftarız ve 4 otobüse ihtiyacımız var. Ancak bu süreçte sadece 1 otobüs tahsis edebildik. Bir otobüsümüzü karşılayan ÇORDEF Başkanı İsmail Gölten’e sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyoruz.

Birde şunu söylemeden geçemeyeceğim. Çok sayıda derneğimiz var. Hatta Çorumlu Belediye Başkanlarımız da mevcut. Ancak bu süreçte bunların Çorum’umuzla alakalarının olmadığını da gördük. Memleketimizi ilgilendiren önemli bir maça otobüs kaldıramıyorsanız çıkartın tabelalarınızdan ‘Çorum’ ibaresini. Bu önemli karşılaşmada memleketinizin takımına sahip çıkamıyorsanız yazıklar olsun sizlere. Bundan sonra Çorum’un adını kullanarak şov yapmayın. Oturduğunuz koltukları boşa meşgul etmeyin. Hemen istifa edin” diyerek, sitem etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu