Kastamonu

Hemşi̇reli̇k Öğrenci̇leri̇ne Arama Kurtarma Eği̇ti̇mi̇

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen “Hemşirelikte Arama Kurtarma Eğitimi” Kastamonu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen 2237/A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri programı çerçevesinde, “Hemşirelikte Arama Kurtarma Eğitimi”, proje yürütücüsü Dr. Öğretim Üyesi Mahinur Durmuş İskender yürütücülüğünde Kastamonu Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplamda 30 öğrencinin katıldığı eğitimde, Gazi Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Hitit Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesi’nden öğrenciler bir araya geldi. Projenin düzenleme kurulunda ise Prof. Dr. Nurcan Çalışkan, Prof. Dr. Zehra Göçmen Baykara, Prof. Dr. Levent Kenar, Dr. Suat Tüfekçi, Öğretim Görevlisi Nuray Demiralp yer aldı.

Toplam 18 eğitmenin katkı sunduğu projede, yardımcı personel olarak Araştırma Görevlisi Dr. Ayşenur Durmuş, Araştırma Görevlisi Sıla Gül ve Araştırma Görevlisi Semanur Çelik Demiryürek görev aldı.

Projenin kapanış töreni, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Tuna’nın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

Kapanış töreninde katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür edilerek, eğitimin başarıyla tamamlandığı vurgulandı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu