Tokat'dan Güncel Haberler

HIDIRLIK SOSYAL TESİSİ AÇILDI

Hıdırlık Sosyal Tesisi bugün itibariyle hizmete açıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu: “Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alpaslan, Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve halkımızla birlikte Kanal Tokat kenarında yer alan Hıdırlık Sosyal Tesisimizin açılışını gerçekleştirdik.
Şehrimize son derece güzide bir mekânı, tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 1700’lü yıllarda Tokat Bağ evinden esinlenerek yapımına 2 yıl önce başladığımız ve yaklaşık 1400 m2’lik bir alanda bir büyük salonu, bir küçük salonu ve açık alanları mevcut Hıdırlık Sosyal Tesisimizi Tokatlı hemşerilerimizin hizmetine başladı. Bütün kullanılan malzemeler ve inşaat teknikleri eski usulle ve bu işi halen devam ettiren ustalarımız tarafından yapıldı. Bağdadi çıtalar, kerpiçle örülen duvarlarımız ve el emeği göz nuru olan işlemeler mevcuttur. Hiçbir yerinde fabrikasyon bir işlem kullanılmadan el işçiliğiyle yapımı tamamlandı. Bu güzel eseri bizlerle paylaşıp bunun yapılması için ön ayak olan Hasan Erdem’e teşekkür ederim. Aynı şekilde bütün ahşap işçiliğini üstlenerek gece gündüz yoğun gayret sarf eden emektar ustalarımıza teşekkür ederim.
Tokat’ın değerlerini ortaya çıkarmak için Bakan Yardımcımızla çok önemli toplantılar yaptık. Bu şehrin birkaç tane ilerleyebileceği noktası var ki bunlardan biri de tarihi ve kültürüdür. Bey Sokağı, Bey Hamam Sokağında daha nice nice eserler gün yüzüne çıkıyor. Kale’nin restorasyonu devam ediyor, Sulusokak’ta yapılması gereken işlemler var. İnşallah bunlar tamamlandığında Sulusokak bölgesini açık hava müzesi haline getireceğiz. Açılış programımıza katılım sağlayan herkese teşekkür eder, Hıdırlık Sosyal Tesisimizin hayırlara vesile olmasını dilerim.
Tüm halkımızı doğa ile iç içe Kanal Tokat kenarındaki bu güzide tesisimize bekliyoruz.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu