fbpx
Çorum Ekonomi Haberleri

HİTİT’DEN ÇORUM SANAYİSİNE EĞİTİM DESTEĞİ

Hitit Üniversitesi ile Çorum Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇOSİAD) arasında “Çorum Sanayi Kuruluşlarında Çalışan Personel Eğitimi” iş birliği protokolü imzalandı.

Hitit Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Çorum Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı Hayri Şamlı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek ve Prof. Dr. Nurcan Baykam ile HÜBTUAM Müdürü Prof. Dr. İrfan Kurtbaş katıldı.

Törende konuşan Prof. Dr. Öztürk, Hitit Üniversitesi olarak sanayicilerle iş birliği içinde, Çorum’a ve ülkemize katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Çorum sanayisine destek vermek üzere yapılan iş birliği çerçevesinde atılan adımları daha da somut hale getirmeye çalıştıklarını dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, “Bugün imzalayacağımız bu protokolü, iş birliğini somutlaştırma adına atılan bir ilk adım olarak görüyoruz. Hocalarımızın bilgi birikimiyle, sizlerle yeni iş birliği alanlarını geliştirmek için buna da ivme kazandıracağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı.

İş birliği protokolü kapsamında sanayicinin ihtiyaç duyduğu eğitim desteğinin verilecek olmasının önemini vurgulayan Prof. Dr. Öztürk, “Burada sizin nezdinizde böyle bir çalışmada şu andan itibaren üst yönetim olarak sanayicimizin her türlü eğitim ihtiyacını karşılama anlamında gerekli planlamamızı yaptığımızı paylaşmak isterim. Siz sanayinin kapısını açtığınız sürece bu açık kapıları değerlendirerek sanayicimizin kapasitesini artırmak üzere her türlü adımı atmaya hazır olduğumuzu da belirletmek isterim” şeklinde konuştu.

Çorum Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇOSİAD) Başkanı Hayri Şamlı da sanayicilerin araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde zaman zaman tereddüt ettiğini, bu noktada çoğu zaman bazı engellerle karşılaştığını belirterek, “Bu proje sayesinde hocalarımızın yardımını çok iyi bir şekilde değerlendirip ülkemiz, milletimiz ve sanayicimiz için de çok faydalı şeylere imza atacağımız ümit ediyorum” ifadesini kullandı.

Törende, daha sonra Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ve ÇORSİAD Başkanı Hayri Şamlı, “Çorum Sanayi Kuruluşlarında Çalışan Personel Eğitim” iş birliği protokolünü imzaladı.

Protokol ile Hitit Üniversitesindeki bilimsel potansiyelin, bilgi birikiminin ve her türlü altyapı imkanlarının ortak yapılacak çalışmalarla sanayiye aktarılarak uygulanmasını sağlamak, ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmak ve ilimizdeki firmaları Ar-ge ve inovasyon ağırlıklı çalışmalara yönlendirerek, üniversitedeki ilgililerle sanayicilerimiz arasında karşılıklı güvene dayalı, sürdürülebilir bir Kamu-Üniversite-Sanayi iş birliğinin sağlanmasının amaçlandığı bildirildi.

Başa dön tuşu