Çorum'dan Güncel Haberler

İÇİMİZDEKİ MÜCEVHER’LER KAHVALTIDA BULUŞTU

İçimizdeki Mücevher Zihinsel Engelliler Derneği üyeleri hafta sonu Başkan Ertan Uzuner’in bağ evinde düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi.

Dernek Başkanı Ertan Uzuner, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerinin aileleri ile katıldığı kahvaltıya Çorum Çölyak Derneği Başkan Yardımcısı  Dr.Mustafa Azak, Çorum Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Ertuğrul Kazak ve Başkan Yardımcısı Mustafa Yürekli de davetli olarak aileleri ile iştirak etti.

Engelli çocuklarının gönüllerince eğlendiği, piknik havasında geçen organizasyon hakkında İçimizdeki Mücevher Zihinsel Engelliler Derneği  Başkanı Ertan Uzuner; ”Bu yıl içinde kurulan derneğimizin  zaman zaman düzenlediği  bu tip organizasyonlarla bir araya geliyoruz.Daha çok ailenin bir biriyle tanışıp kaynaşdığı  bu etkinlikler sayesinde üyelerimizin dertlerini paylaşıp, birbirlerine destek olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Zihinsel  Engelli çocuklar ile ilgilenen aileler çok büyük güçlükler yaşıyor. Aynı kaderi paylaşan bu kişilerin   birlikte zaman geçirmesi onların moralini çok yükseltiyor. Kurulduğumuz günden beri ulaşamadığımız aileler olabilir. İlimizdeki zihinsel engelli çocuğu olan kişilerin derneğimize ulaşmasını bekliyoruz. Ayrıca bugün diğer engelli derneklerimizden misafirlerimiz de mevcut. Derneklerimiz arası iletişim ve iş birliğinin artmasına  neden olacak bu tür organizasyonların devamını diliyor, katılan bütün herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu