Tokat'dan Güncel Haberler

İl Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

İl Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen güvenlik ve asayiş hizmetleri ile faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, milletimizin huzur ve güvenliği için çalışmalara devam edileceğini belirterek, özellikle okul güvenliklerine önem verilmesi gerektiğini söyledi. Çocukların okula sağlıklı, güvenlikli ve huzur içinde gitmesinin önemli olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, uyuşturucuyla mücadele konusunu çok önemsediğini kaydetti. Dilencilik olaylarına kesinlikle müsaade edilmeyeceğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Fakire fukaraya sahip çıkalım. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza vakıf aracılığı ile yardım yapalım. Ancak dilencilere müsaade etmeyelim.” diye konuştu.

Üniversitede gece eğitimi alan öğrencilerin gidiş gelişlerinde gerekli her türlü güvenlik tedbirlerinin alınması gerektiğine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğrencilerimizin kendilerini güvende hissetmeleri için motorize ve yaya ekiplerimizle alanda olmalıyız. Öğrencilerimizin huzuru ve güvenliğini önemsiyoruz. Çocuklarımız bizlere emanet.” dedi.

Trafik kurallarına uyulmasını önemsediğini ifade eden. Vali Dr. Ozan Balcı, “İlçelere trafik eğitim parkı kuralım. Çocuklarımızın trafikte temel kuralları ve kaideleri küçük yaşta öğrenmeleri ve hoşça vakit geçirmeleri için çalışmalar yapalım.” dedi.

Umuma açık yerlerde denetimlerin titizlikle sürdürülmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımız devletine milletine güvenerek park, bahçe ve sokaklarda huzur ve güven içerisinde yaşamlarını devam ettirsin. Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda devriyelere devam edilsin. Vatandaşımızın can, mal ve namus güvenliğini, huzurunu, refahını ve sükunetini sağlamak bizim görevimiz.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, kadına karşı şiddet konusunun sıkı bir şekilde takip edilmesini istedi.

Şehit aileleri ile özel ilgilenilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Şehitlerimizin kabirlerinin ve şehitliklerimizin tertipli ve düzenli olması için sürekli kontrol altında tutalım.” dedi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Gödekmerdan, Yüksel Ünal, kaymakamlar, İl Emniyet Müdür Vekili Musa Bozkurt, Jandarma Komutanı Murat Kınay ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu