Samsun

İlkadımlı Sporcular Boludan 4 Bi̇ri̇nci̇li̇kle Döndü

Bolu Yıldızlar Judo Yarı Final Müsabakalarında mücadele eden İlkadımlı sporcular, 4 birincilik elde etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Judo Federasyonu iş birliğinde Bolu’da düzenlenen Anadolu Yıldızları Ligi Judo Yarı Final Müsabakalarına Samsun’u temsil için katılan İlkadım Judo Takımı sporcuları müsabakayı 4 birincilik ile tamamladı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen judocular kıran kırana mücadelelere imza atarken, müsabakalarda mindere çıkan judonun yıldızları, çeşitli sıkletlerde rakipleriyle karşılaştı. Müsabakalarda 15 şehirden gelen sporcular dereceye girmek için yarıştı. Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Müsabakalarında İlkadım Judo Takımı sporcularından 46 kg’da Ayhan Balcı, 50 kg’da Mustafa Balcı, 57 kg’da Ekin Demirbağ ve +66 kg’da Ahmet Köseoğlu müsabakayı birinci olarak tamamladı. Ayrıca sıkletinde şampiyon olan ilkadımlı sporcular için 19-22 Temmuz tarihleri arasında Denizli’de yapılacak Analig finallerinde Samsun’u temsil etme hakkı kazandı.

“Spora ve sporcuya desteklerimiz artarak devam edecek”

Genç sporcuların elde ettikleri başarıların kendilerini gururlandırdığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Sporcularımız bir kez daha ulusal bir yarışmada gerek ilçemizi ve gerekse ilimizi en iyi şekilde temsil ederek İlkadım’a büyük bir gurur daha yaşattılar. Bize bu guru yaşatan sporcularımıza hem teşekkür ediyor hem de tebrik ediyorum. İnşallah bu başarılar bundan sonrada katlanarak devam edecek. Bu anlamda gençlerin her alanda önünü açmak bizim en öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bunun için de şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada spora ve sporcuya gereken destekleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu