fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

İMS’DEN TOKAT’TA DEV YATIRIM

İMS Mimarlık ve Mühendislik Yazıcıoğlu'da yatırama devam ediyor.

İms mimarlık ve mühendislik firma sahibi Murat Karaboyun yaptıgı açıklamada ,Yaklaşık 2 aydır Yeni Hayat kooperatifmizin yeni yüklenici ana firmasıyız, bu 2 aylık süreçte sahada 120 personelle hız kesmeden inşaatlarımızı devam ettiriyoruz . Bu süre içerisinde ilimizde bulunan esnafımıza ve işçilerimize 4,5 milyon liralık yatırım gercekleştirdik. Bu süreç Şubat ayı ortalarında 10 milyonu bulacak.Tüm bu yatırımlarımız koparatifizden ev satın alan üyeler yakın zaman da evlerine taşınlar ve yeni projelerde güven inşaa ederek ilerleyelim diye.İnşaatta en önemli sermaye güvendir.Yeni Hayat kooparatifi yıllardır ilimizde güven inşaa etti. Bizlerde bu güveni daha da ileriye taşımak için gayretlerimizi ortaya koyuyoruz.
Koparatifimiz bugüne kadar binlerce daire teslim etti, bizde İms yapı olarak 15 yıldır Antalya, Amasya , Eskişehir ve Sivas başta olmak üzere Türkiyenin bir çok ilinde binlerce konutu söz verdiğimiz gibi ve söz verdiğimiz zaman da teslim ettik.
Güvenilir bir koparatif ve güvenilir bir müaahit firması artık el ele ve işimiz artık her zamankinden daha kolay.
Türkiye olarak zor bir ekonomik dönemi geride bıraktık. Daire satışları hızlandı. İnşaat sektörüne olan güven ve yatırım aracı olarak değerlendirme ortamı çok kısa bir süre içinde yeniden tahsis oldu. Herkesin bildiği üzere bu sektör artık ekonominin can damarı. İlimizde ise önemli geçim kaynaklarımdan biri.
Yeni Hayat koparatifden bu zamana kadar ev satın alan herkes kazanmış. Bir daire parasını yeni projelerde kullanarak bugun 3-4 daire sahibi olmuş onlarca yatırımcımız var. Koparatifler kar amaçı gütmeyen kuruluşlardır ve bu manasıyla piyasa koşullarına göre çok uygun fiyatlara yatırımlık daireler ortaya koyuyoruz . Önümüzdeki yıl sonuna kadar tüm projeleri teslim etmeyi hedefliyoruz. Bu gün 1. Etap son bloğumuz olan D bloğun temelini attık. Yine planlarımıza göre 2. Etap son blok olan B bloğumuzun temelinide 1 ay içerinde atmayı ve en kısa sürede konutlarımızı teslim etmeyi hedefliyoruz.
Konut sahibi olamak isteyen veya yastık altındaki birikimlerini değerlendirmek isteyen kıymetli hemşerilerimize de seslenmek istiyorum.
Yakın zaman da inşaat sektöründe yaşanan ekonomik daralma herkesin malumudur. Bu süreç konut maliyetlerine her ne kadar yük bindirsede alım gücünde yaşanan zorluk ve sektörde yaşanan durağanlık konut fiyatlarını sabit bırakmıştır.
Ekonomik krizin geçmesi ve sektördeki hareketlik ,yükselen maliyetler sebeyle konut fiyatların da ciddi artışlara sebep olacaktır. Önümüzdeki yılın ilk çeyreği geçtikten sonra ilimizde , bugün ki daire fiyatları en az bir buçuk kat artış gösterecektir. Bundan dolayı daire almak için en doğru zamanlama bu günlerdir. İms yapı olarak çağrımız konut almak isteyenlerin geç kalmamalarıdır. Siz değerli basın mensuplarına temel atma törenimize göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür eder , başta bizleri yalnız bırakmayan değerli protokolümüz ve koparatifimizin değerli yöneticilerine teşekkür ederim” dedi

Başa dön tuşu