fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

İNCESOYLUER İLE İKİNCİ DÖNEM

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresini gerçekleşti. Tek aday olan Başkan Cemal İncesoyluer, kongrede oy birliğiyle ikinci dönem için yeniden seçildi. Kongrede konuşma yapan İncesoyluer, “Cemiyetimizde kurumsallık sürecimiz devam edecektir. Basın emekçilerinin ayrımsız olarak haklarını korumak, sorunları için sesleri ve her ortamda yanlarında olmak amacındayız” dedi.

Tokat Gazeteciler Cemiyeti, Olağan Kongresini Kent Konseyi konferans salonunda yaptı. Kongreye tek aday ve tek listeyle giren Başkan Cemal İncesoyluer, katılımcıların oy birliğiyle ikinci kez seçildi. TGC üye ve delegelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurul, açılış ve istiklal marşı okunarak başladı. Divan Başkanlığına gazeteci Ömer Faruk Altuntaş, divan üyeliklerine Fatma Dinçer ve Fatih Karaman seçilerek, gündeme geçildi.

 

Gündemdeki görüşme ve müzakereler tamamlandıktan sonra, yönetim kurulu, denetim kurulu, onur kurulu asil ve yedek üyeleri açık oylama usulüyle seçildikten sonra, üst kurul delege seçimleri yapıldı. Açış konuşması yapan TGC Başkanı Cemal İncesoyluer, kongrenin Tokat’a ve basın camiasına hayırlı olmasını diledi. Başkan İncesoyluer, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Tokat Gazeteciler Cemiyeti, 15 Mayıs 2000 tarihinde merhum Hüseyin Kalkan ve Tokatlı gazeteciler tarafından kurulmuştur. Hüseyin Kalkan Başkanımıza Allah’tan rahmetler diliyorum. Benden önceki TGC Başkanımız Kemal Özdilek’in yaklaşık 7 yıllık başkanlığı süresince yaptığı çalışmalar ve emeği için kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında sağlıklı bir ömür diliyorum. Yaklaşık 4 yıldır birlikte çalıştığım yönetim ve denetim kurulu üyelerimize de hassaten teşekkür ederim. Verimli bir çalışma dönemi geçirdik.

 

Yaklaşık 4 yıldır Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak görev yapıyorum. Hiçbir zaman, Tokat’ın valisi, bürokratları, milletvekilleri, belediye başkanları ve STK başkanlarıyla bir kavga içerisinde olmadım. Sorunların parçası olmak yerine, çözümün parçası olmayı tercih ettim. Bundan sonra da bu çizgimiz doğrultusunda hareket edeceğiz.

 

Cemiyetimizde kurumsallık sürecimiz devam edecektir. Basın emekçilerinin ayrımsız olarak haklarını korumak, sorunları için sesleri ve her ortamda yanlarında olmak amacındayız. TGC, Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Basın Vakfı ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu üyesidir. Bu üyeliklerimiz etkin bir şekilde devam edecek, bu kuruluşlarımıza katkı sunmak üzere gerekli çalışmalar yapılacaktır. TGF Genel Başkanımız Yılmaz Karaca ile yol arkadaşlığımız ve hangi şartlarda olursa olsun desteklerimiz en üst düzeyde sürecektir. Önümüzdeki dönem de proje ve hedefimiz üyelerimizi ev sahibi yapmaktır. Yani, Basın Sitesi için bütün enerjimizi harcayacağız. Elbette, tali etkinliklerimiz sürecektir. Ancak, öncelikli konumuz Basın Sitesini inşa etmektir. Kongremize, Tokat merkez ve ilçelerden gelen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

 

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi listesi:

 

Başkan : Cemal İncesoyluer

Yönetim Kurulu (Asil):

 

1-Cahit Açıkkapı               (Başkan Vekili)

2-Murat Onur                   (Başkan Yardımcısı)

3-Musa Özdemir               (Başkan Yardımcısı)

4-Mete Tanaydın İmamoğlu (Başkan Yardımcısı)

5-Taner Yeşilsu                  (Genel Sekreter)

6-Fatih Karaman                (Mali Sekreter)

7-Nurhan İçmez                 (Yönetim Kurulu Üyesi)

8-Savaş Kalkan                   (Yönetim Kurulu Üyesi)

9-Fatih Yılmaz                     (Yönetim Kurulu Üyesi)

10-Ahmet Demirağ            (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

Yönetim Kurulu Yedek: İsmail Avşar, Nebi Kaya, Kamuran Özdemir, Uğur Ulugöl, Mehmet Türkü, Erdal Karakaş, Derya Acar, Yakup Bir

 

Denetleme Kurulu (Asil)

 

Başkan : Salih Zeki Özdilek

Üye       : Dursun Ekrem Er

Üye       : Fatma Dinçer

 

Denetleme Kurulu Yedek: Nevzat Ulugöl, Kenan Özbek, Saygın Aslantaş

 

Onur Kurulu:

Başkan  : Yakup Orakçı, Başkan vekili: Fatih Karameşe, Sekreter: Kenan Kayhan, Üye: Mehmet Ülkü, Üye: Mustafa Uçurum Üye: Recep Bozdemir, Üye: Öznur Yıldırım

 

DELEGELER:

 

Federasyon Üst Kurul: Salih Zeki Özdilek, Musa Özdemir, Taner Yeşilsu,  Mete Tanaydın İmamoğlu

 

Basın Vakfı Üst Kurul: Ömer Faruk Altuntaş, Yakup Orakçı, Fatih Karaman, Ahmet Demirağ

 

Türk Dünyası Üst Kurul: Osman Faruk Bal, Cahit Açıkkapı, Dursun Ekrem Er, Kenan Kayhan

 

 

 

 

 

 

Başa dön tuşu