Çorum Siyaset Haberleri

“ İYİ PARTİ BU OYUNA GELMEYECEK”

İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Harita Yüksek Mühendisi Dr. Bilgi Terlemezoğlu, Limon Cafe’de basın mensupları ile buluştu. Bilgi Terlemezoğlu, burada kendisini tanıtarak, Çorum için hayallerini ve projelerini kamuoyu ile paylaştı.

Basınla buluşmada ilk söz alan İyi Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler seçiminde İyi Parti olarak Türkiye genelinde ve Çorum ölçeğinde adaylarla seçim stratejilerini belirlediklerini belirterek süreci değerlendirdi.

“CUKKA İTTİFAKI HALKI BÖLME VE AYRIŞTIRMA SÖYLEMLERİNDE BULUNUYOR”

Özsaçmacı, geldiğimiz süreçte Türkiye’nin içinde bulunduğu gerek ekonomik sıkıntılar gerek siyasi ayrışmalar nedeniyle içinde bulunduğumuz süreçte gireceğimiz mahalli idareler seçiminde daha çok siyasi söylemler ve ülke güvenliğiyle alakalı ifade eden hükümet ve hükümet ortağı gibi hareket eden Cukka İttifakı tabir ettiğimiz zümre bunu daha çok vatandaşımızı halkımızı bölmeye ve ayrıştırmaya yönelik neticesinde ki söylemler olduğunu,  ancak söylenen ifadelere bizimde cevaplarımızın olacağını belirtti.

AHMET SAMİ CEYLAN’A TEPKİ GÖSTERDİ

Özsaçmacı, Sayın Ceylan’ın Sungurlu’da dediği, bunlar ihanet içerisinde olanlarla birliktedir sözünü hatırlatarak, Ülke siyasetine yalan ve iftira katarak devam edecekseniz biz ona ayrı bir cevap vereceklerini dile getirdi. Özsaçmacı,“Ceylan’a şunu diyorum Babanızdan aldığımız tencerelerin dibi patlak çıktı, dibi patlak çıkan tencereyi satan adamın oğlumu diyeceğiz” şeklinde tepki gösterdi.

Bekir Özsaçmacı, Çorumda beka sorunu yok olduğunu, olan şeyin zeka sorunu olduğunu söyledi. Esas beka sorununun bu hükümet olduğunu ifade etti. Özsaçmacı, kendilerinin millet derken onların zillet dediğini kaydetti. Çorumu sağ sol diye ayrıştırmaya çalıştıklarını kaydeden Özsaçmacı, çalışıyorsanız da iyi partinin bu oyunlara gelmeyeceğini de aktardı.

 

“HALKIN, ESNAFIN, TÜCCARIN TEVECCÜHÜNÜ ALMAK İÇİN SEÇİME GİDİYORUZ”

İl Başkanı Özsaçmacı, meydanı boş bulduklarından oldukça rahatça attıklarını, fakat öyle bir dünyanın olmadığını, bizlerin yerel seçimlere gittiğini, halkımızın teveccühünü esnafımızın tüccarımızın teveccühünü almak üzere bir seçime gittiklerinin altını çizdi.

Özsaçmacı, bütün kesimlerin ve Çorumun halkının oyuna talip olduklarını,  Kendilerinin çıkışının Yezit gibi kazanmaktansa HZ. Hüseyin gibi olmayı tercih ettiklerini sözlerine ekledi.

İyi Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Terlemezoğlu:

“Çorum halkı tarafından, verilecek oy geleceğe verilecek oydur”

İyi Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu, Çorum’un Türkiye’de hak ettiği oranda bir pastadan pay alamadığını söyledi. Bilgi Terlemezoğlu, ayakta kalabilmek adına bilim teknoloji, tarım hayvancılık, doğal kaynaklar, enerji kaynakları, turizm ve sporu ayağa kaldırmak gerektiğini ifade etti.

Bilgi Terlemezoğlu, belediye başkanlığının sadece hizmet olmadığını, Çorumu her alanda ayağa kaldırmak gerektiğini belirterek, Çorumlulara seslenerek ellerinde bulunan imkanı beraberce değerlendirmek adına çağrıda bulundu.

Terlemezoğlu, yerel seçimlerde adaya, projelere bakmanın önemini anlattı.

Oluşturdukları ekiple Çorum’u belli bir noktaya getirmek istediklerini aktardı. Çorum halkı tarafından, verilecek oyun geleceğe verileceğini kaydetti.

Belediye Başkan Adayı Terlemezoğlu, yerel seçimlerde iftiralara ve değişik kavgalara maruz kalabileceklerini ancak, kendi ağızlarında çıkan sözlere inanmalarının önemini anlattı.

Terlemezoğlu, Çorum’un sorunlarının hepsinin farkında olduklarını da sözlerine ekledi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu