fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol: PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK MİLLET İTTİFAKINDA

 

İYİ Parti İl Başkanı Sağol, “Millet İttifakında paydaş ve katılım her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Cumhur İttifakının elinde iktidar olmanın imkanı olsa da, halkın nezdinde psikolojik üstünlüğün Millet İttifakında olduğu açıkça görülüyor” dedi.

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, Tokat Kanal 101 haber portalına yaptığı özel açıklamada, bu iktidarın liyakat kriterini terkettiğini ve halkın mutfağında ki yangını görmezden geldiğini belirterek, “Bütün bunların yanında mevcut sistemin yürümediği anlaşılmıştır. Eğer bir beka sorunundan bahsedeceksek, cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye’nin en temel sorunudur. Türkiye en kısa zamanda devlet ayarlarına geriye dönüp, parlamenter sistemini yeniden inşa etmek zorundadır” diye konuştu.

ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZDIR

Başkan Ömer Sağol, sahada AK Parti milletvekillerini eskisi gibi göremediklerine dikkat çekerek, “Bunun sebebini onlarda biliyor, bizde biliyoruz, halkımızda biliyor. Üç maymunu oynamanın gereği yok. Halkın tepki sorularından nereye kadar kaçacak, ne zamana kadar saklanacaklar. Eğer siyasetçiysen bir partiysen, halkın talebi esastır. Çünkü, deyim yerindeyse esas patron halktır. Halkın hizmetkarıyız laflarını ne yaptınız? O sebeple erken seçim kaçınılmazdır. 2022 yılının Kasım ayında halkın önüne sandık gelecektir. Bu kaçılmazdır” ifadelerini kullandı.

TOKAT MERKEZİ İDAREDEN HAKKI OLAN YATIRIMI ALAMADI

İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol açıklamalarını şöyle tamamladı;

“Genel Başkanımız sayın Meral Akşener hanımefendiye Tokat ile ilgili rapor vermekten utanıyorum. Çünkü, 20 yıllık AK Parti iktidarında Tokat, maalesef merkezi idareden en az yatırım ve kaynak aktarılan iller arasındadır. Buna rağmen Tokat, 20 yıldır en üst düzeyde iktidara desteğini vermiştir. Artık yeter deme noktasındadır Tokat. Yapılacak ilk seçimde de bunu hep birlikte göreceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu