fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

İZCİLERİNDEN; “GELECEĞE BİR KİTAPTA SEN UZAT” KAMPANYASI

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu izcileri (Hitit İzcilik Kulübü), İzci düşünce günü için geliştirdikleri kampanyayı başlattılar.Yalova’da kurulan “Şehit Muhammed İslam Altuğ Kütüphanesi”ne gönderilmek üzere kitap bağışı kampanyası düzenlediler.
Kampanyalarını başlatmak ve destek almak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup SARI ‘yı ziyaret etmişlerdi.Diğer ziyaretler de okulların tatil edilmesinden önce yapılmış,basın aracılığı ile de halkımıza duyurmak ve her kesimden,kişiden kitap bağışlamalarını arttırmak istiyoruz diyen izciler;

Daha sonraki günlerde çeşitli kurum kuruluş ve okulları ziyaret ederek kampanyalarına destek istediler.Bu çerçevede Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mesut SEZİKLİ’yi ziyaret eden izciler ve  tam destek aldılar.İzcilerin kampanyasına destek vereceklerini söyleyen SEZİKLİ,Öğrencilik yıllarında kendisinin de izci olduğunu söyleyerek ;”İzci her gün bir iyilik yapar.”sözünü unutmadıkları için küçük izcileri kutladı.

İzciler son olarak Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim AŞGIN ‘ı ziyaret ederek kampanyalarını anlattılar. Kampanya bilgilerini veren Hitit İzcilik Kulübü Başkanı İzci Lideri Erden ÖZER, “ Yalova ilinde kurulan” Şehit Muhammed İslam Altuğ Kütüphanesi”ne destek vermek ve Çorum’da bir kampanya başlatmak isteğimizi Okul Müdürümüzle paylaştık.İzci düşünce gününde kampanyamızı  başlattık.Kampanyamızı İl Milli Müdürümüz  Sayın Yakup SARI ‘yı ziyaret ederek anlattık ve desteklerini aldık..Bu günden itibaren birçok kurum kuruluş ve kişiye ulaşarak kampanyamızı büyüttük . Çorum’a yakışır bir sonuç almak çok sayıda kitap toplamak istiyoruz ”dedi.

Belediye Başkanı AŞGIN; “İzcilerin kampanyasını gönülden destekliyorum üstelik bu kütüphane bir şehidimizin ismini taşıyor.Bizde bu kampanyaya önemli miktarda kitap bağışında bulunacağız” dedi. İzciliğin yararlı bir çalışma olduğuna değinen AŞGIN: Vatanına -milletine bağlı,büyüklerini sayan küçüklerini seven,doğayı ve hayvanları seven ve koruyan,manevi değerlere bağı ve saygılı gençler-çocuklar izcilikle anlam buluyor,dedi.

Ziyarete katılan Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Müdürü Mustafa FUÇULAR da , bu konudaki ve ihtiyacımız olduğu zaman diğer konulardaki desteklerinde dolayı Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum,dedi.

Ziyarete katılan İzci Ünitesi Koruyucu Kurul üyesi ve veli temsilcisi Gülenay YÜCEL’de  Belediye Başkanıma bu konuda bizi yalınız bırakmayan kurum, kuruluş ve kişilere tek tek teşekkür ediyor, bağışlanan kitapların 15 Nisan’a  kadar bize ulaşacağını umuyoruz  diyerek .23 Nisan 2020 tarihinde bağışlanan kitapları kütüphanemize ulaştıracağız.Kampanya çerçevesinde orta okul seviyesinde kitaplar bağışlamak isteyen herkese şimdiden teşekkür ediyorz.Kitapları  Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’na gönderebileceklerini veya broşürdeki telefonları aramaları durumunda gelip alabileceğimizi  belirtmek iterim,dedi.

İzci Lideri Erden ÖZER; kampanyamız 23 Nisan 2020 tarihinde  sonlanacak bu süre içerisinde ziyaretlerimiz ve çalışmalarımız devam edecek. Destek verecek herkesi “her gün bir iyilik yapan” izci gönüllüleri olarak kabul ediyoruz  teşekkür ediyoruz,dedi.

Kampanyamıza destek vermek isteyen kitap dostu ve hayırsever vatandaşlarınızın kitap  bağışlarını Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’na ulaştırmalarını rica ediyoruz.Broşürümüzde belirtilen telefon numaralarının aranması halinde  biz de gelip bağışlarınızı alabiliriz.

Çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanması okumayı yaşamının önemli bir yerine koymalarını sağlamak ta hedeflerimizden biri.Bu hedefe ulaşmak için kitaba ihtiyaç var.

İzcinin parolası “Her gün bir iyilik yapmak” bu parolayı tüm insanlarımıza parola etmekte hedefimiz.

Başa dön tuşu