ÇorumÇorum Asayiş Haberleri

JANDARMA EKİPLERİ DRONE İLE İZ SÜRDÜ

Alaca’da aracıyla birlikte baraj gölüne uçan şahsın cansız bedeni Jandarma ekipler tarafından bulundu.

Olay, dün Koçhisar Barajında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Jandarma 155 hattını arayan bir kişi, arkadaşı Naci Özdemir (60) ile birlikte Koçhisar barajında gezinti yaptıkları arkadaşının daha sonra yanlarından ayrıldığını ve bir daha haber alamadıklarını söyledi.

İhbar üzerine harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Özdemir’in kullandığı aracın araç takip sisteminden en son Koçhisar barajı yakınlarında sinyal alındığını tespit etti.

Bunun üzerine İl Jandarma Komutanlığı ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince kayıp şahsın bulunması için çalışma başlatıldı. AFAD ekipleri baraj gölünde çalışma yaparken İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de drone ile bölgeyi taradı. Yapılan tüm aramalara rağmen Özdemir ile ilgili herhangi bir ize rastlanmazken gece olması nedeniyle artama kurtarma çalışmalarına ara verildi.

Arama çalışmalarının sonuç vermemesi üzerine kayıp şahsın bulunması için seferber olan Çorum İl Jandarma Komutanlığı tarafından gece Ankara’dan Jandarma bağlı arama kurtarma timleri talep edildi. Sabah saatlerinde ilçeye gelen Jandarma Arama Kurtarma timi, baraj gölünde 160 metreye kadar görüntü sağlayabilen Sonar görüntüleme cihazı ile arama yaptı, belirlenen noktalara dalış yapan ekipler şahsı kullandığı araç ile birlikte ölü buldu. Sudan çıkarılan talihsiz adamın cesedi otopsi yapılmak üzere Alaca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

error: Sağ tuş koruması aktif.