fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

“Kadın Girişimcilerin Üretim Gücünü Kooperatiflerle Destekliyoruz”

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, kadınların aklından, zekasından, yetenek ve yetilerinden yararlanmak için Tokat’ta kadın girişimcilerin üretim kooperatifi çatısı altında bir araya geleceğini söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında kadın girişimcilerin katılımı ile toplantı düzenlendi. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda kadın girişimcileri bir araya getirecek kooperatif çalışmalarının son durumu değerlendirildi.
Toplantıya katılan girişimci kadınları tek tek tanıyarak, çalışmaları ile ilgili bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, önümüzdeki ay itibariyle Tokat Kadın Kooperatifi şemsiyesi altında her ilçenin kendi kooperatifini kuracağını söyledi. Kadınların ürettikleri doğal ürünler ve yöresel el sanatları ürünlerinin kooperatif çatısı altında toplanarak, kurulacak bir sistemle ürünlerin üretildiği yerden alınıp modern teknoloji, marka ve ambalaj ile pazarlanacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, değer üreten girişimci kadınların kooperatife üye yapılacağını söyledi.
Gıda sektörünün öneminin her geçen gün arttığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı,Tokat’ın potansiyelinin olduğunu ve bunun değerlendirilmesi için hep birlikte çalışıldığını ifade etti. Vali Dr. Ozan Balcı, değer üreten girişimci kadınların kooperatif çatısı altında birleştirilmesinin hedeflediğini söyledi.
Kadın girişimcilere ve kurulacak olan kooperatiflere desteğinin tam olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, kurulacak sistem ve model ile çalışmanın Türkiye’ye örnek olacağını kaydetti.
Kadının Aklından, Zekasından, Yetenek ve Yetilerinden Faydalanılması İçin Çözüm Üretiyoruz. 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Kadının aklından, zekasından, yetenek ve yetilerinden faydalanılmasını önemsiyoruz. Onların gücünü önemsiyoruz. Kadının gücü Tokat’ın gücü, Türkiye’nin gücü demek. Pes etmek yok, yılgınlık yok. Sizin başarınız Tokatlı kadınların, Türkiyeli kadınların başarısı. Memleketin, milletin işi olarak yapacaksınız. Biz sizi destekleyeceğiz ve yalnız bırakmayacağız, işi birlikte yapacağız.” diye konuştu.
Yapılan işlerin takipçisi olacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, çalışmanın kurulacak bir sistem ile kişilere bağlı olmadan kurumsallaşmış bir yapı ile yürütülmesinin başarıyı getireceğini ifade etti.
Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, OKA İl KoordinatörüMehlika Dicle, ilçe tarım müdürleri ile il ve ilçelerden girişimci kadınlar katıldı.
Başa dön tuşu