AmasyaÇorumKastamonuSamsunTokatTokat Sağlık Haberleri

KADINLARIMIZIN KARAR MEKANİZMALARINDA TEMSİLİ YETERSİZ

41.Bölge Tokat Eczacı Odası Başkanı Hakan Yılmazer, Kadınların karar mekanizmalarında temsili ne yazık ki halen yetersiz olduğunu ifade ederek, “Kadınların yetkili organlarda daha fazla rol almaları ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin de önüne geçileceğini düşünüyorum” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 41. Bölge Tokat Eczacı Odası sosyal etkinlikler komisyonu bayan eczacılara yönelik kahvaltı etkinliği düzenledi.

KADINLARIMIZIN KARAR MEKANİZMALARINDA TEMSİLİ YETERSİZ

Etkinliğe katılan 41.Bölge Tokat Eczacı Odası Başkanı Hakan Yılmazer, 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla sosyal etkinlikler komisyonu tarafından düzenlenen kahvaltıya katılımlarından dolayı bayan eczacılara teşekkür ederek, “Kadınların karar mekanizmalarında temsili ne yazık ki halen yetersizdir. Kadınların yetkili organlarda daha fazla rol almaları ile birlikte toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin de önüne geçileceğini düşünüyorum. Önümüzdeki dönemlerde Türk Eczacıları Birliği ve Eczacı Odalarımızın yönetimlerinde ve üst kademelerinde kadın eczacılarımızın sayısının artması için üzerimize düşecek her türlü görev ve sorumluluğun farkındayız.  Kadınlarımızın bu mücadelesini saygıyla selamlıyor ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüzü kutluyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu