TokatTokat'dan Güncel Haberler

“KAMUNUN ÜCRETSİZ TAHSİS ETTİĞİ ALANLAR ÜCRETLİ SATILAMAZ”

TOSİAD Genel Başkanı Av. Süleyman Kaya, 1-4 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Tokat tanıtım günleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının ücretsiz verdiği yeri Tokatlı esnaflara 20 Bin TL kiralanması ve esnafları zora sokulmasına tepki göstererek, “Kamunun ücretsiz tahsis ettiği yerleri ücretli satmakta suç teşkil etmektedir. Konu hakkında Savcılığa ayrıca suç duyurusunda bulunulacaktır” dedi.

TOSİAD Genel Başkanı Av. Süleyman Kaya, 1-4 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Tokat tanıtım günleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının ücretsiz tahsis ettiği yeri ücret karşılığı kiralanmasına yazılı bir basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Başkan Kaya açıklamasında şu ifadelere dikkat çekti;

TOKAT HALKIMIZI DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR

“Tokat’ımız ve Ülkemiz bugünlerde ekonomik krizden geçiyor. Halkımız işini kaybetmekten ve geleceğinden endişe ediyor. İşadamlarımız, Sanayicilerimiz ve esnaflarımız bu zorlu ekonomik koşullarına rağmen ayakta durmaya ve millete hizmet yönünde canhıraş çırpınırken 1-4 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Tokat Tanıtım Günleri’nde ürünlerimizin sergilenmesi ve tanıtılması için stant ücreti adı altında birkaç m2’lik alanı 20 Bin Lira gibi fahiş bir fiyata kiralanması hem esnafımızı hem de Tokat halkımızı derinden üzmüştür.

Bu organizasyonların yapılması için İstanbul’da 2 alan bulunmaktadır. Bunlardan birisi Yenikapı’da bulunan Etkinlik alanı diğeri de Maltepe’de bulunan etkinlik alanıdır. Her iki alanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının uhdesinde bulunmaktadır.

KAMUNUN ÜCRETSİZ TAHSİS ETTİĞİ YERLERİ ÜCRETLİ SATMAKTA SUÇ TEŞKİL ETMEKTEDİR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Bu 2 etkinlik alanında yapılacak il tanıtım günleri için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Alandaki stantlardan tutunda ses sistemi, elektrik vs. her şeyi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı karşılamaktadır. Hal böyle iken 1-4 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Tokat’ımızın tanıtımı ve ürünlerimizin sergilenmesi için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının ücretsiz verdiği bir yeri Tokatlı esnaflarımıza 20 Bin TL. ye kiralanması ve esnaflarımızın zora sokulmasının herhangi bir gereği yoktur.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Ayrıca Kamunun ücretsiz tahsis ettiği yerleri ücretli satmakta suç teşkil etmektedir. (Konu hakkında Savcılığa ayrıca suç duyurusunda bulunulacaktır.)

Tokat Sanayici ve İşadamları Derneği olarak konu tarafımızca takip edilmektedir.  Takiplerimizde Bir gazeteci arkadaşımızın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Tanıtım günleri tertip komitesi, etkinliğin organizasyonu için Ordulu bir ajansla anlaşıldığı ve bu ajansında Etkinlik alanındaki yaklaşık 103 standı ücreti mukabilinde fahiş fiyatlarla kiraya verdiği anlaşılmaktadır.

Stant Kira bedelleri ve sponsor destekleri ile ajans yaklaşık buradan 5 Milyon Türk Lirasına yakın bir gelir elde edeceği bilgileri de tarafımıza iletilmektedir.

TOSİAD TOKATLI ESNAFIMIZIN YANINDADIR

Tokat Sanayici ve İşadamları Derneği (Tosiad) Başkanı olarak Tokatlı Esnaflarımızın, Sanayicilerimizin, İşadamlarımızın memleketimize ve ülkemize değer katan tüm hemşerilerimizin haklı sorunlarında yanlarında olduklarımızı 1-4 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Tokat Tanıtım Günlerinin organizasyonunda ortaya çıkabilecek tüm olumsuz ve hukuksuz yanlarını takip ederek gereğini yapacağımızı bilmenizi isterim.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu