fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

Kariyer Söyleşileri – Kariyerinize Sağlık

GOÜ Kariyer Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından “Kariyer Söyleşileri-Kariyerinize Sağlık” konulu söyleşisi gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşiye Rektör Yardımcıs Prof. Dr. İsa Gökçe, Kariyer Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Söyleşi öncesinde KARMER Kariyer Danışmanı Öğr. Gör. Süheyla Biriz Duman Avşar açılış konuşması yaptı. Avşar konuşmasında Kariyer Merkezi olarak öğrencilerimizin kendilerini geliştirebilmeleri için merkezimiz birçok iş alanından konukları kendileri ile buluşturuyor. Bu sayede öğrencilerimiz mezun olduklarında kendilerine yeni iş sahalarında çalışma fırsatı sağlayacak donanıma sahip olacaklardır.” dedi.

Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi Müdürü Öğr. Gör. Salih Gümüş’ün moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye, Abbott firması ürün tanıtım temsilcisi Turan Dama, Astrazeneca firması ürün tanıtım temsilcisi Mustafa Özgür Bektaşoğlu, Boehringer İngelheim firması ürün tanıtım temsilcisi Bekir Buğra Seyyah, Pfizer firması ürün tanıtım temsilcisi Sedat Evciman ve Sanovel firması ürün tanıtım temsilcisi Mustafa Melih Saraç konuk olarak katıldı. Konuklar iş alanlarındaki çalışma şartlarını, işe başlarken ne gibi sınavlardan ve mülakatlardan geçtiklerini, sonrasında karşılarındaki muhataplarına nasıl hitap etmeleri gerektiğini, yaşadıkları ilginç olayları dinleyicilere anlattılar. Dinleyiciler tarafından sorulan soruları cevaplayan konuklara söyleşi sonrasında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsa Gökçe teşekkür belgesi takdim etti.

Başa dön tuşu