Kastamonu

Kastamonu Üni̇versi̇tesi̇, “Dünya Genç Üni̇versi̇teler” Sıralamasına Gi̇rdi̇

Kastamonu Üniversitesi, Genç Üniversiteler Sıralamasındaki bin 171 üniversite arasına girerek önemli bir başarıya imza attı.

Kastamonu Üniversitesi, İngiltere merkezli yükseköğretim kuruluşu Times Higher Education (THE) Young University Ranking’de (Genç Üniversiteler Sıralaması) yer aldı. Dünyada toplam bin 171 üniversite arasında, 501-600 bandında yer alan Kastamonu Üniversitesi, önemli bir başarıya imza attı. Kastamonu Üniversitesi, 2024 yılı Genç Üniversiteler Sıralamasında değerlendirmeye giren 80 Türk Üniversitesi arasında ilk defa sıralamada yer alma başarısını gösterdi.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, bu başarılardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, THE Genç Üniversite Sıralamalarında elde edilen bu başarıların, üniversitelerinin uluslararası düzeydeki tanınırlığını ve yüksek eğitim standartlarına ne derecede yakınlaştığını gösterdiğini söyledi. Rektör Topal, hedef odaklı, çağa ayak uyduran, stratejik plan çalışmalarına, eğitim, araştırma-geliştirme faaliyetlerine ve uluslararası iş birlikleri kapsamında belirlenen hedeflere adım adım yaklaştığını vurgulayarak, bu başarıda emeği geçen akademik ve idari personel ile öğrencilere teşekkür etti.

Kastamonu Üniversitesi’nin uluslararası düzeydeki etkisini artırmak ve daha fazla öğrenci ve araştırmacıya kapılarını açmak için çeşitli projelerin devam ettiğini belirterek, “Kastamonu Üniversitesi olarak uluslararası alanda iş birliklerini arttırmaya yönelik öğrenci ve personel değişim programlarını, yurtiçi ve yurtdışında yapılacak çeşitli akademik iş birliği projelerini öncelikli hale getirdik. Bu sayede uluslararası alanda üniversitemizin adını duyurmaya çalışıyoruz. Bu tür başarıların elde edilmesinde temel teşkil eden kalite standartları ve uluslararasılaşma noktasında teşvik ve desteklerinden dolayı Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’a ve YÖK üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu