Çorum Siyaset Haberleri

KAYA YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya Osmancık’ta devam eden yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Osmancıkta yerinde incelemelerde bulunan Kaya’nın yanı sıra Dsi 5. Bölge Müdürü Dr. Murat Alp, İnşaat Proje Şube Müdürü Gökhan Tolga Diri, Dsi Çorum Şube Müdürü Murat Şerbetçi, Kontrol Mühendisi Cuma Özler, yüklenici firma İnelsan İnşaat AŞ yöneticisi Önder Çiftçi’de hazır bulundu.

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya yapılan yatırımlarla ilgi sözlerine şöyle devam etti.“ Bir yıldır yapımı durmuş olan Irmak ıslah projesinin Bakanlıkla, Genel Müdürler ve müteahhitler ile bir araya gelerek yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Irmak ıslah projesinin tekrar başlamasına ve bir yıl içerisinde bitirilip halkımızın hizmetine sunulmasını planlıyoruz.Osmancık Dereboğazı Barajının inşaatı 28.04.2015 tarihinde başlamış olup, tüm imalatlar yapılarak 21.08.2018 tarihinde tamamlanmıştır. 15 Milyon TL maliyeti olan barajın yüksekliği 47 metredir. Osmancık ilçe merkezine yılda 2,71 milyon m3 içme suyu temin edecektir.Bunun yanı sıra Toplam 40 Milyon TL tutarındaki 15 km uzunluğundaki içme suyu isale hattı ve günlük arıtma kapasitesi 12000 m3 olan arıtma tesisi inşaatları da yatırım programına teklif edilmiş olup, inşaat ihaleleri yapılabilecektir.”” 
Kaya ikinci yatırım olan bedeli 45.923.500 TL olan ırmak ıslah projesiyle devam etti.Obruk Barajı Mansap Düzenlemesi ve Kızılırmak Osmancık Geçişi 1. Kısım işinin ihalesi 16.06.2015 tarihinde yapılmış olup, 45.923.500 TL  bedel ile sözleşme imzalanarak 27.10.2015 tarihinde işe başlanmıştır. İş kapsamında derin zemin karıştırma metoduyla 7700 m kazık imalatı, beton kaplama kanal imalatı, korkuluk imalatı ve çelik yaya köprü imalatı yapılmış ve kamulaştırma alanı içerisinde kalan binalar kaldırılarak %81 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Kanal imalatı ve Irmak içi temizliği devam etmektedir.”dedi.

İlimiz ve ilçemiz için elimizden geldiği kadar çalışmalarımıza hız vererek,yerinde incelemeler yaparak daha yaşanılır ve örnek gösterilen bir şehir haline getireceğiz dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu