fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

KENT KONSEYİ’NDEN DİYARBAKIR ANNELERİNE ZİYARET

Çorum Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri Diyarbakır’a giderek HDP Binası önünde eylem yapan annelere destek verdi.

Diyarbakır’da çocukları dağa kaçıldığı gerekçesi ile 47 gündür Halkların Demokratik Partisi il başkanlığı binası önünde oturma eylemini sürürden ailelere bir destek de Çorum’dan geldi. Çorum Belediyesi Kent konseyi Kadın Meclisi üyeleri Diyarbakır’a giderek ailelerle bir araya geldi. HDP İl Binası önünde eylemlerine devam eden ailelere leblebi ikram eden meclis üyeleri çocuklarının geri verilmesini bekleyen ailelerle uzun süre sohbet ederek üzüntülerine ortak oldular. Ziyarette Memur-Sen’e bağlı Diyanet Sen Çorum temsilciliğinin üyeleri de yer aldı.

Ziyarette Çorum’dan gelen kadınlar adına kısa bir konuşma yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyesi ve aynı zamanda Diyanet-Sen Çorum Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı Nurhan Yıldırım Diyarbakır’da eylemlerine devam eden ailelere destek vermek için kilometrelerce uzaktan geldiklerini belirtti. Kendilerinin de evlat sahibi olduğunu ve eylem yapan annelerinin acılarını bir nebze olsun paylaşmak adına Diyarbakır’a geldiklerini belirten Nurhan Yıldırım “Çorum’dan burada eylem yapan ailelere buradaki annelere destek olabilmek için geldik. Eylemin başladığı günden bu yana zaten gönlümüz onlarla beraberdi. Buraya kadar gelerek yanlarında olalım onlarla omuz omuza olalım istedik. Bizin de onlara destek verdiğimizi bilsinler istedik. İnşallah kısa süre içerisinde evlatlarına kavuşurlar. Bizler mesafe olarak uzaklarda olsak da gönlümüz her zaman buradaki annelerle beraber. Bizlerin buraya gelmesi için desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ediyoruz. Başkanımızın selamlarını da ailelere ilettik” diye konuştu.

Kendilerine yapılan ziyaretlerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren ailelerde Çorum heyetine teşekkür ederek Çorum’a selam gönderdiler.

Çorum heyeti yanlarında getirdikleri leblebi ve yazmaları annelere hediye ettiler.

Başa dön tuşu