Çorum Eğitim HaberleriÇorum Siyaset Haberleri

KILIÇ, 15 DAKİKALIK KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç,bu yıl 55.’si kutlanan Kütüphaneler Haftası dolayısıyla 15 dakikalık kitap okuma etkinliğine katıldı.

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Pir Baba Çamlığı’nda organize edilen 15 dakikalık kitap okuma etkinliğine CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, eşi Sabiha Kılıç ve oğlu Rüzgar Kılıç ile birlikte katılan CHP Adayı Özgür Kılıç, burada kitap okumanın önemine değindi.

İnsanlara okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap sevgisini artırmak ve kütüphanelerin gelişmesi için halkı bilinçlendirmek üzere Kütüphaneler Haftası’nı her yıl kutladığımızı belirten Kılıç, dünya tarihi incelendiğinde, bilgiye önem veren, bilgiyi üreten ve kullanan toplumların her zaman ilerleme içinde olduklarını, ekonomik, siyasal ve toplumsal yönden güçlendiklerini söyledi.

Ülkelerin kalkınması ve gelişiminin ancak eğitimli insan gücüyle mümkün olabileceğini kaydeden Özgür Kılıç, “Çocuklarımıza ve gençlerimize kitap sevgisini aşılamalı, onlara, kütüphanelerden yararlanma alışkanlığı kazandırmalıyız. Böylelikle, bir eğitim ve kültür kurumu olma özelliği taşıyan kütüphanelerimiz, bilgi ve kültürel mirasımızı gelecek kuşaklara aktararak, medeniyetimizin gelişimine katkı sağlayacaklardır” dedi.

Özgür Kılıç daha sonra eşi Sabiha Kılıç’la birlikte Hasan Paşa Halk Kütüphanesi’ne geçerek, oğlu Rüzgar’ı kütüphaneye kayıt ettirdi. Kılıç burada da, Belediye Başkanı seçilmesi halinde kütüphanelere gereken desteği fazlasıyla vereceğini dile getirdi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu