Çorum Siyaset Haberleri

Kılıç, İstanbul Vali Yardımcısı oldu.

Manisa’nın Salihli ilçesinde Kaymakamlık görevi yapan hemşehrimiz Levent Kılıç,İçişleri Bakanlığı talimatınca İstanbul Vali Yardımcılığına görevine getirildi.

İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesine istinaden; daha önce Çorlu Kaymakamlığı görevinden Salihli Kaymakamlığına atanan hemşehrimiz Levent Kılıç, 8 aylık görev süresinden sonra İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Vali Yardımcılığı görevine getirildi.

Görev değişikliği ile ilgili bir açıklama yapan Kaymakam Kılıç, “2018 Eylül ayında başladığım Salihli Kaymakamlık görevinden, İçişleri Bakanlığının talimatı ile İstanbul Vali Yardımcılığına görevlendirilmem nedeniyle şuan ki görevimden ayrılacağım. 8 ay gibi kısa bir süre görev yapmama rağmen Salihli’de samimi sıcak dostluklar arkadaşlıklar edindim, güzel işlere imza atmak nasip oldu. Salihli’den ayrılmak bana çok zor gelecek. Çalışma yaptığım sürede bana destek olan Manisa Valimize, beraber çalıştığım mesai arkadaşlarıma, sivil toplum kuruluşlarına, siyasi parti temsilcilerine ve Manisa halkına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum ” dedi.

Levent Kılıç 1966 yılında Çorum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çorum’da yapan Kılıç 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Evli ve 2 çocuk babası. 1990/1994 yılları arasında Amasya Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan ve ardından 1994/1997 yıllarında Kastamonu’nun Küre ilçesinde, 1997/2002 Erzurum Narman ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptı. 2002/2003 yılları arası ise Osmaniye Vali yardımcılığı görevinde bulunan Kılıç, 2003/2005 yılları arası Yozgat’ın  Sarıkaya ilçesinde kaymakamlık görevini yaptı. 2005 /2010 yılları arası İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevine getirilen Kılıç, 2010/2014 yılları arasınd Yozgat’ın Sorgun ilçesinde yaptığı görevin ardından, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine atandı. 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Salihli Kaymakamlığına atanan Kaymakam Levent Kılıç, son olarak İçişleri Bakanlığı talimatınca İstanbul vali yardımcılığı görevine başlayacak.

 

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu