Çorum Siyaset Haberleri

KILIÇ ‘KSS’YE 2. CAMİYİ YAPMAK İNŞALLAH BANA NASİP OLACAK’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, seçim çalışmalarına Küçük Sanayi Sitesi’nde kaldığı yerden devam etti.

Sanayi ziyaretinde bir esnafın cami talebi üzerine buna kayıtsız kalmayan Kılıç, “Belediye Başkanı seçildiğim takdirde sanayi sitesine 2. camiyi yapmak inşallah bana nasip olacak. Din sevgi demektir. Dine saygı insana saygıdır. Esirgemek ve bağışlamak insanı yüceltir ve Allah’a yakınlaştırır. Din de bizden bunu ister” dedi.

CHP Adayı Özgür Kılıç beraberinde İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve bazı Belediye Meclis üyesi adaylarıyla birlikte ilk olarak Gıda Toptancılar Sitesi’nde faaliyet gösteren Çağpa’yı ziyaret etti. Daha sonra Sebze ve Meyve Hali esnafıyla bir araya gelen Kılıç, burada esnafın sorunlarını dinledi.

Ardından Küçük Sanayi Sitesi’nde esnaf ziyaretlerine kaldığı yerden devam eden CHP Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, gittiği tüm işyerlerinde sıcak ve yoğun ilgiyle karşılaştı. Kılıç’ın esnafın bu sıcak ilgisinden ise oldukça memnun kaldığı gözlendi.

ESNAFIN SORUNLARINI İYİ BİLİYORUM

Çorum esnafının sorunlarına vakıf olduğunu dile getiren Özgür Kılıç, “Çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Yeter ki istişare halinde olalım. Sizlere koltukta oturan bir Belediye Başkanı olarak değil, her zaman sahada olan bir başkan olarak hizmet edeceğim” diye konuştu.

Seçmenlerin siyasi ayrımlara göre değil de hizmete göre oy vermesi gerektiğini vurgulayan Kılıç, “Siyasi ayrımları bir kenara bırakmalıyız. Her zaman söylüyorum. Bu bir genel seçim değildir. Farklılıklarımız çok ama ortaklıklarımız daha çok. Erkek olmak, kadın olmak, genç olmak, engelli olmak, esnaf olmak gibi dev ortak paydalarda, siyaset ayrımı yapmadan bir araya geldikçe, memleketimiz için çok yararlı seçim sonuçları alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu