Tokat Eğitim Haberleri

KİTAP TOKAT 1. OKUMA KÜLTÜRÜ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Valiliğimiz öncülüğünde başlatılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen Kitap Tokat Projesi 2. Yılı 1. Okuma Kültürü Ödül Töreninde dereceye gören öğrenciler ödüllendirilerek, madalyaları takıldı.

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında düzenlenen ödül töreni İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin sunduğu müzik dinletisinin ardından en çok kitap okuyan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine,  kütüphaneyi en çok kullanan öğrencilere, en çok kitap okuyan velilere ve en çok kitap okuyan yetişkinlere ödülleri takdim edildi.
Törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, dereceye giren öğrencileri, onlara destek veren öğretmenleri ve velilerini kutladı.
Okuma kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan Kitap Tokat Projesinin başarıyla devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, projeyi yürütenlere teşekkür etti.
Tokat’ta okullarda “Bir Saat Kitap Okuma Saati” ilan edildiğini ve tüm okullarda her gün bir saat kitap okunduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunu çok özel bir gayretle devam ettirmemiz lazım. Bu iş hem kitap okuma kültürüne katkı sağlar hem de sınavlarda başarıya katkı sağlar. Ben bu projeyi çok anlamlı ve önemli buluyorum.”dedi.
Tokat’ta TÜBİTAK kitapları ve Z-Kütüphanesi olmayan okul kalmayacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Z-Kütüphanesi olmayan anaokulu, ilkokul ve ortaokul kaymayacak. Müstakil Bebek ve Çocuk Kütüphanesi yaptık. Halkımızın hizmetine sunduk. Bu da çok anlamlı ve önemli. Yeni doğan bebekleri bile kütüphaneye kayıt yaptırıyoruz. Ayrıca taşıma kütüphaneler ile köylere kitap götüreceğiz. Köy çocuklarını da kitapla buluşturmuş olacağız. Tokat’ta okuma kültürüne katkı anlamında çok güzel işler oluyor. Bunu eğitim camiası başarıyla yerine getiriyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Törende dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Dr. Ozan Balcı ve protokol mensupları tarafından verildi.
Törene Vali Dr. Ozan Balcı, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, protokol mensupları, eğitim camiası, veliler ve öğrenciler katıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu