Kastamonu

Mahalleli̇, Her Yağışta İlçeye Korku Yaşatan Köprünün Yıkılıp Yeni̇den Yapılmasını Talep Etti̇

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde her yağışta ilçe halkına korku yaşatan ve taşma riski bulunan köprünün mahalleli tarafından yıkılıp yeniden yapılması için imza toplandı.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde Aşağı Hatıpbağı Mahallesi sakinleri, her yağışta taşma riski bulunan otogar köprüsünün yıkılarak yeniden yapılması için imza kampanyası düzenledi. Mahalle sakinlerince toplanan imzalar, İnebolu Kaymakamlığına dilekçe ile sunuldu.

Yapıldığı günden bu yana otogar köprüsü 3 kez taşkın riski geçirdi. Taşkın riski oluşturan köprüde iş makinelerinin çalışmasıyla önündeki molozlar temizlenmeye çalıştı. Her yağışta korku ve panik yaşayan mahalle sakinleri, otogar köprüsünün bu sebeple yıkılarak yeniden yapılması için imza kampanyası düzenlendi. Yaklaşık 100 kişinin hazırladığı imzalı dilekçeler, Aşağı Hatıpbağı Mahallesi Muhtarı Bahattin Atılkan tarafından İnebolu Kaymakamlığına teslim edildi.

Mahalle sakinleri, topladıkları imzada şunları kaydetti: “Son yıllarda, içinde bulunduğumuz iklim değişiklikleri sebebiyle oluşan aşırı yağışlar bilindiği üzere ilçemiz merkezinden geçen Söke Çayında taşkınlara neden olmaktadır. İnebolu Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısında bulunan mevcut köprünün taşkın riskini arttırdığı ve büyük tehlike arz ettiği görülmüştür. İnebolu ilçemizde ikamet eden bir vatandaş olarak bahsi geçen köprüden dolayı can ve mal güvenliğimden endişe etmekteyim. Mevcut köprünün yeniden taşkın riski taşıdığından yıkılarak yerine taşkın riskini en aza indirgeyen bir köprünün yapılmasını talep ediyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu