fbpx
TokatTokat'dan Güncel Haberler

MEB Bakanı Özer: En son kapatılacak yer okullardır

Yüz yüze eğitimin ilk haftasının geride kalmasının ardından konuşan MEB Bakanı Özer, “En son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir.”
Yüz yüze eğitimde ilk hafta geride kaldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilde yüz yüze eğitime 57 bin 108 okulda başlandığını söyledi. Özer, Sağlık Bakanlığı ile belirledikleri kriterler çerçevesinde tüm okullarda bu kriterlere riayet edilerek bir haftayı tamamladıklarını dile getirdi.
“GERİDE KALAN HAFTA SÜRECİ NE KADAR BAŞARILI YÖNETEBİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİ”
Özer, 850 bin derslikten sadece 198’sinde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini belirterek şöyle konuştu:
MEB Okul Müdürleri İçin Soruşturma İstedi.
“Bir haftalık süreçte gelinen nokta, sağlık kurallarına uyduğumuz zaman süreci ne kadar başarılı şekilde yönetebileceğimizi gösteriyor. Türkiye’de eğitim sisteminin ölçeği çok büyük. Yaklaşık 18 milyon öğrencimiz, 1,2 milyon öğretmenimiz, 115 bin temizlik görevlimiz, 100 binin üzerinde idari personelimizin olduğu, 20 milyona yakın insanımızın yer aldığı eğitim sisteminden bahsediyoruz.”
“EN GÜVENLİ ORTAM OKULLARDIR”
Sözlerine devam eden Bakan Özer, “Vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısı oldukça düşük. Bu şunu gösteriyor, şu anda Kovid-19 salgını ortamında en güvenli ortam okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir. Diğer taraftan bildiğiniz gibi virüs sadece okulları seçmiyor. İnsanların yaşadığı, etkileşim içerisinde olduğu tüm mekânlarda virüsün yayılma potansiyeli var.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu