ÇorumÇorum'dan Güncel Haberler

MOBİLYACILAR ODASI, İSKİLİP HEM’İN FAALİYETLERİNDEN RAHATSIZ

İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi  Çorum gündeminden düşmüyor.Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar üzerine dün İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük açıklama yaparak,İskilip Halk eğitim Merkezinin ilçenin gururu olduğunu, ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu kaydetmişti. İskilip Halk Eğitim Merkezi konusunda bir tepki de bugün Mobilyacılar Esnaf Odasından geldi.Mobilyacılar Odası Başkan Vekili Ahmet Çırak yaptığı açıklamada, İskilip Halk Eğitim Merkezinin ticaret yapmasını doğru bulmadıklarını, bu konu ile ilgili olarak Çorum Milli Eğitim Müdürlüğünü ve yetkililerini göreve davet ettiklerini, Devletin amaç dışı yapılan ticaretten ödenen vergiye ihtiyacı olmadığını söyledi. Ahmet Çırak,İskilip Belediyesinin dün yaptığı açıklamaya da atıfta bulunarak,İskilip Belediyesinin neden bu Halk Eğitim Merkezini bu kadar sahiplendiklerini anlamadıklarını,acaba İskilip Belediyesi bu işin neresinde diye merak ettiklerini ifade etti.

Çorum’daki İşletmeler, Ekonomik Zorluklarla Mücadele Ediyor

Çırak,Çorum’da ticarette iç talebin bu kadar düştüğü şu günlerde, esnafımızın siftah yapmakta  bile zorlandığı, üreticilerin yeni siparişler alamadığı ve işletmelerin ekonomik zorluklarla mücadele ettiği şu zor günlerde, İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi yetkililerinin 10 milyon dan fazla ciro yaptıklarını açıklamalarının oldukça düşündürücü olduğunu kaydetti.

Çırak, kendilerinin sektör temsilcileri olarak bardağın hep dolu tarafını görerek düşünerek çalıştıklarını aktardı. Mobilya sektörünün gelişmesi için gece gündüz demeden mücadele vermelerine rağmen tavırları ve isteklerinin net olduğunu, Metin Alkan Halk Eğitim Merkezi eğitim faaliyetini yapmaya devam etmesini istediklerini, fakat ticaret yapmaması gerektiğini düşündüklerini sözlerine ekledi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu