Çorum Siyaset Haberleri

NUMAN KURTULMUŞ İSKİLİP’TE

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Muhalefet sadece iktidara laf söylemek adına 15 Temmuz hain darbe girişimine örtülü darbe diyorsa burada beka sorunu vardır. Bu ülkeyi yolda bulmadık. Kimseye de teslim edecek değiliz” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçim çalışmaları kapsamında Çorum’un İskilip ilçesine geldi. İlk olarak belediyeyi ziyaret eden Kurtulmuş, daha sonra parti teşkilatı tarafından düzenlenen mitingde halka hitap etti. Türkiye’nin son 6 yılda altı büyük olay yaşadığını dile getiren Kurtulmuş, “Bunlardan birisi MİT Başkanımız FETÖ’cü polislerle sorguya çekilerek, o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan iktidardan düşürülmek istendi.

2013 yılında Gezi Parkı olaylarını başlattılar. Amaçları iki tane yeşillik, iki tane ağaç değildi. Amaçları Tayyip Erdoğan’ı düşürmek, Türkiye’de hükümet krizi çıkarmaktı. Onu da atlattık. Arkasından 17/25 Aralık operasyonu geldi. Sözde bir yargı operasyonu, yine FETÖ’cü polisler, FETÖ’cü yargıçlar. Arkasından Kobani olayları. 6-8 Ekim olayları. Bu olaylarda 55 Kürt kardeşimizi terör örgütü militanları şehit etti. O dönemde isyan, başkaldırı çağrıları yapıldı. Arkasından çukurlar kazdılar, içerisine bombalar koydular. Şehirler yaşanmaz hale geldi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan 25 şehir ve ilçelerinde çukurlar kazıldı” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu