Çorum Eğitim Haberleri

ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI YANGIN TATBİKATI

Öğrencileri Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Sivil Savunma Haftası sebebiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Özel Platin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri öğretmenleri eşliğinde Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

İtfaiye istasyonunu gezen öğrencilere, ilk önce itfaiye eğitim salonunda yangınlarla mücadele ve yangınlara müdahale hakkında bilgilendirme yapan İtfaiye Eğitim Amiri Ömer Darıcı, Yangılara yapılacak en etkili müdahalenin yangına sebebiyet vermemek olduğunu söyledi. Programın devamında öğrencilerle itfaiye garajını gezdirerek öğrencilere araçlar ve itfai olaylarda kullanılan ekipmanlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Öğrencilerin ziyareti devam ederken iş yeri yangını ihbarında bulunan Ömer Darıcı, ihbar verilen itfaiye ekibi 35 ile 40 saniye arasında takım olarak istasyondan çıkış yaptı. Öğrencilere daha sonra kontrollü yangına müdahale ekipleri tarafından itfaiye sahasında oluşturulan suyla ve köpükle yangına müdahale uygulamalı olarak gösterildi.

İtfaiyenin olaylara müdahaledeki gayretini, ciddiyetini ve hızını gören öğrenciler itfaiye görevlilerine tebrik ve teşekkürlerini iletti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu