fbpx
ÇorumHGYD

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN BEDELİ HİÇBİR ŞEYLE ÖDENMEZ

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir açıklama yapan Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Birkan Demirci, Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı.

Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde aileden sonra en büyük katkısı olan Öğretmenlerimizin büyük bir sorumluluk taşıdıklarına değinen Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı Birkan Demirci, sadece çocuk ve gençlerin değil, hayat boyu hepimizin bir rehberi olan öğretmenlerimizin geleceğe güvenle bakan, iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, hayatı seven iyi nesiller yetiştirilmesinde sağladıkları katkının bedelinin hiçbir şeyle ödenemeyeceğini belirtti.

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladığını ifade eden Demirci; “En zor şartlarda dahi, ülkemizin her köşesine ulaşarak bizlere ışık olan, fedakârlıklarını asla esirgemeyen, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak gören öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum. 2016 yılında hain teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan hemşerimiz Şenay Aybüke Yalçın başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim.” dedi.

 

Başa dön tuşu